1Password 8 na Maca z nowym interfejsem i Watchtowerem

Popularny menedżer haseł 1Password otrzymuje poważną aktualizację do wersji 8.0 dla komputerów Mac. Aplikacja ma przeprojektowany interfejs, nowy Watchtower Strażnicę i inne nowe funkcje.

1Password 8.0 (zrzut ekranu z wersji beta)

Użytkownicy natychmiast zauważą nowy interfejs, który wygląda nowocześnie i bardziej spójnie z językiem projektowania najnowszych wersji systemu operacyjnego macOS. Pasek boczny koncentruje się teraz na wyświetlaniu sejfów i ulubionych elementów użytkownika, ponieważ kategorie zostały przeniesione na górę listy za pomocą filtra rozwijanego.

Oczywiście 1Password 8 zawiera również wiele nowych funkcji. Nowy wskaźnik ułatwi sprawdzenie, które sejfy są osobiste lub udostępnione, a użytkownicy będą teraz otrzymywać komunikat informujący, kto uzyska dostęp do elementu podczas przeciągania i upuszczania między sejfami w 1Password.

Wyszukiwanie w aplikacji zostało także przeprojektowane, podobnie jak Watchtower (Strażnica), który teraz pokazuje szczegółowy wykres ze statusem hasła każdego użytkownika. Ułatwi to znajdowanie i zmianę haseł zapisanych w aplikacji. Podczas edytowania pojedynczego elementu w 1Password 8 użytkownicy znajdą nowy generator haseł, inteligentne sugestie i prostsze załączniki.

Użytkownicy komputerów Mac uzyskają również pełną integrację z przeglądarkami internetowymi, w tym Safari, Chrome, Firefox i Edge. 1Password szybko pokaże sugestie haseł i informacje o płatnościach. Ponadto firma obiecuje również większe bezpieczeństwo i lepszą ogólną wydajność dzięki aktualizacji.

Aplikacja jest niesamowicie responsywna na każdym urządzeniu, od odblokowywania przez dodawanie kont po przeszukiwanie elementów — zwłaszcza w połączeniu z natywną obsługą Apple Silicon i wszystkimi ulepszeniami szybkości, które przynosi.

1Password 8.0 (zrzut ekranu z wersji beta)

Na razie 1Password 8 jest w wersji beta – dostępna w ramach programu Early Access. Użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat nowej wersji na oficjalnej stronie 1Password.

źródło: 1Password