Facebook wprowadza nowe funkcje w Randkach

Trzy nowe funkcje Randek na Facebooku pozwolą jeszcze łatwiej wyszukiwać drugą połówkę i usprawnią komunikowanie się pomiędzy użytkownikami.

Facebook Randki

Randki na Facebooku zyskują na popularności ­– tylko w ostatnim roku wykorzystanie funkcji wirtualnych randek (wideorozmów w ramach aplikacji) wzrosło o ponad 50%.  Wyszukiwanie par według wspólnych zainteresowań spotkało się z uznaniem użytkowników i ponad 1 na 4 randkowiczów dodaje do profilu swoje hobby. Najpopularniejsze z nich to słuchanie muzyki, oglądanie filmów, podróżowanie, czytanie i granie w gry wideo. 

Wzrosła również liczba wysyłanych dziennie wiadomości – o ponad 55% od sierpnia 2020. Jaki jest najlepszy dzień tygodnia na randkowanie? Okazuje się, że użytkownicy najchętniej piszą ze swoimi parami w niedziele o 19.00. 

Teraz Facebook uzupełnia usługę o trzy nowe funkcje, które usprawnią wyszukiwanie par i komunikowanie się między użytkownikami.

Pośród nowych funkcji znajdą się: 

  1. Możliwość wybrania do dwóch kolejnych lokalizacji w obrębie kraju, w którym znajduje się użytkownik. Ułatwi to wyszukiwanie par osobom, które pracują zdalnie z innych miast lub często się przemieszczają.
  2. Szczęśliwy traf to opcja umożliwiająca wybranie kandydatów, którzy mimo, że niekoniecznie wpasowują się w standardowe preferencje wybrane przez użytkownika, mogą być dla nich interesujący. 
  3. Randki Audio to możliwość randek głosowych – sparowani użytkownicy będą mogli połączyć się poprzez czat audio bez konieczności uruchamiania opcji video.

Nowe funkcje dostępne będą w 52 krajach, w tym także w Polsce. 

źródło: Facebook Polska