FCC publikuje swoją pierwszą mapę LTE w USA

Narzędzie opublikowane przez FCC umożliwia porównanie obszarów zasięgu czterech największych operatorów w Stanach Zjednoczonych.

Mapa zasięgu internetu mobilnego LTE w USA (FCC)

Federalna Komisja Łączności (FCC) opublikowała swoją pierwszą w historii mapę zasięgu mobilnego internetu szerokopasmowego Mobile LTE Coverage Map. Narzędzie pozwala porównać obszary zasięgu LTE czterech największych operatorów w kraju (AT&T, T-Mobile, US Cellular i Verizon), pokazując, gdzie można spodziewać się określonej prędkości bezprzewodowego pobierania i wysyłania, odpowiednio co najmniej 5 Mb/s i 1 Mb/s.

Dane, które widać na mapie, są dokładne na dzień 15 maja 2021 roku i można na niej porównac jak wygąda zasięg w danej okolicy. Narzędzie jest wynikiem zeszłorocznej ustawy o szerokopasmowej transmisji danych, która wymaga od FCC gromadzenia i udostępniania solidnych danych porównujących różnych dostawców usług przewodowych, stacjonarnych, bezprzewodowych, satelitarnych i mobilnych. Aby skompilować mapę, FCC zebrała standardowe informacje o propagacji od operatorów. Poproszono również o pomoc użytkowników

Mapa ma zapewniać podgląd, w jaki sposób dane mobilne, które FCC będzie gromadzić zgodnie ze standardami określonymi przez Broadband DATA Act, będą wyglądać po zmapowaniu. Nigdy wcześniej nie tworzono map przy użyciu ustandaryzowanych specyfikacji danych mobilnych, które poprawiają jednolitość i spójność danych dotyczących dostępności łączy szerokopasmowych gromadzonych przez FCC.

Mapa nie jest idealna. Na przykład nie można zobaczyć zakresu obecnej rozbudowy 5G każdego operatora. Ale trudno przecenić, jak dużym krokiem jest to nowe narzędzie w stosunku do tego, co wcześniej oferowało FCC. W 2019 roku Microsoft oszacował, że 163 miliony Amerykanów nie mogło uzyskać dostępu do internetu przy prędkościach szerokopasmowych lub wyższych. Tymczasem FCC oszacował tę liczbę do 25 milionów.

Ta rozbieżność była bezpośrednim skutkiem sposobu, w jaki FCC kompilowało swoje dane w tamtym czasie. Opierał się na zgłoszeniach Form 477 od dostawców usług, które mogły zawierać błędy i przekłamania. Przewodnicząca FCC, Jessica Rosenworcel, mówi, że nowa mapa mobilnego dostępu szerokopasmowego to dopiero początek tego, co agencja zaplanowała na tym froncie.

źródło: FCC | Engadget