Aplikacja „Poczta Interia” na Androida ma teraz asystenta głosowego

W nowej aktualizacji aplikacji pocztowej od Interii wprowadzono możliwość korzystania z asystenta głosowego.

Asystent głosowy w aplikacji Poczta Interia

Asystent głosowy w aplikacji mobilnej Nowa Poczta Interia umożliwia wykonywanie najważniejszych operacji w skrzynce pocztowej. Można poprosić go miedzy innymi o sprawdzanie, czytanie i pisanie wiadomości za pomocą komunikatów głosowych. Nowe rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników w aplikacji na smartfony z systemem Android. 

Asystent głosowy posiada dodatkowo inteligentny system wsparcia, który poprowadzi użytkowników i podpowie im listę obsługiwanych komend. Jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Naciśnięcie ikony mikrofonu uruchamia pracę asystenta. Trwa ona aż do momentu wyłączenia aplikacji.

Nowe rozwiązanie w aplikacji Poczta Interia jest oparte na systemie rozpoznawania mowy urządzenia użytkownika (Text to Speech oraz Speech Recognizer). Domyślnie wybierany jest silnik Google’a. Aplikacja pocztowa Interii z asystentem głosowym jest bezpłatna.

Aplikację Nowa Poczta Interia można ze sklepów Google Play oraz App Store – w przypadku wersji na iOS-a nie ma obsługi głosowej!.

źródło: Interia