Apple zaczęło sprzedawać osobno klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID

Klawiatura Magic Keyboard z Touch ID jest teraz dostępna do kupienia osobno w cenie 749 zł, wersja z klawiaturą numeryczną kosztuje 899 zł.

Apple Magic Keyboard z Touch ID i polem numerycznym (sierpień 2021)

Kilka miesięcy po wprowadzeniu nowych klawiatur Magic Keyboard z obsługą Touch ID wraz z komputerami iMac z procesorem M1, Apple sprzedaje teraz urządzenie peryferyjne osobno. Magic Keyboard z Touch ID kosztuje 749 zł, podczas gdy za wersję z polem numerycznym trzeba dodatkowo dopłacić 150 zł, czyli 899 zł. Warto zauważyć, że funkcje Touch ID działają tylko na komputerach Mac z procesorem M1.

Oprócz pomocy w logowaniu się do komputera Mac bez konieczności wpisywania hasła, możesz używać Touch ID do weryfikowania transakcji Apple Pay. Na razie samodzielna wersja Magic Keyboard jest dostępna tylko w standardowej srebrno-białej kolorystyce. W dalszym ciągu nie można kupić klawiatur w jednym z tych odjechanych kolorów iMaca M1, bez konieczności kupowania nowego komputera.

Apple odświeżyło też kilka innych akcesoriów z serii Magic. Standardowa klawiatura Magic Keyboard za 499 zł ma teraz klawisze do obsługi Spotlight, dyktowania, nie przeszkadzać i emoji, podobnie jak modele wyposażone w Touch ID. Tymczasem Magic Trackpad za 649 zł ma ulepszony kształt, aby pasował do Magic Keyboard.

Wszystkie akcesoria, a także Magic Mouse za 399, są teraz dostarczane z plecionym kablem USB-C na Lightning, a nie starym Lightning na USB-A. Apple twierdzi, że akcesoria mogą działać przez około miesiąc, jeśli nie dłużej, na jednym ładowaniu.

Możesz je kupić z oficjalnego sklepu firmy Apple.

źródło: Apple