Oto Pixel 6 i Pixel 6 Pro z niestandardowym chipem Tensor

Zupełnie nieoczekiwanie, podobnie jak w przypadku Pixela 4, Google zaprezentowało swoje flagowe modele Pixel 6 i Pixel 6 Pro na kilka miesięcy przed ich wydaniem.

Oficjalne zdjęcia Google Pixel 6

Seria Google Pixel 6 zostanie wprowadzona jesienią tego roku z niestandardowym chipsetem Google Tensor w środku. Nowe smartfony Pixel wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) od czasu jej ogłoszenia w 2016 roku. Początkowo postępy były wykorzystywane do poprawy doświadczenia aparatu, a ostatnio Google dodał sztuczną inteligencję także do innych aplikacji.

Teraz firma zdecydowała się przejść na jeszcze wyższy poziom dzięki niestandardowemu chipsetowi. Niestandardowy chipset Pixela o nazwie Google Tensor integruje najbardziej zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego Google’a, aby odblokować specjalne doświadczenia dla użytkowników Pixel.

Google twierdzi, że Tensor umożliwia bardziej spersonalizowane korzystanie z oprogramowania, które uczy się od użytkowników i z czasem się poprawia. Oprócz tego, niestandardowy chipset ma być również wyjątkowo bezpieczny dzięki nowemu układowi bezpieczeństwa Titan M2, który sprawia, że ​​Pixel 6 i Pixel 6 Pro są najbezpieczniejszymi smartfonami Google’a w historii.

Zaczynając od telefonów Pixel 6, które pojawią się tej jesieni, będzie można uzyskać bardziej przydatne doświadczenia, od lepszego rozpoznawania mowy, które zużywa o połowę mniej energii, po najlepsze wykrywanie twarzy, aby poprawić rozmyte zdjęcia przy słabym oświetleniu. To największa do tej pory innowacja w Pixelu, zaprojektowana we współpracy z naszymi zespołami AI i Androida, aby zapewnić najlepsze wrażenia w połączeniu sprzętu, oprogramowania i sztucznej inteligencji. — powiedział Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alfabet

Procesor Google Tensor

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro z ulepszonymi aparatami

Waniliowy Google Pixel 6 ma dwie ulepszone kamery, podczas gdy wersja premium Pixel 6 Pro zawiera trzy czujniki. Gigant wyszukiwania nie ujawnił dokładnych szczegółów konfiguracji, ale potwierdził, że Pixel 6 Pro będzie zawierał teleobiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym.

Podstawowy Pixel 6 korzysta z tego samego aparatu głównego i ultraszerokiego, co model Pro, ale traci teleobiektyw. Trochę tak jak iPhone 12 nie zawiera teleobiektywu iPhone’a 12 Pro, ale zachowuje główny i ultraszeroki.

Google twierdzi, że będzie wykorzystywać możliwości chipów Tensor, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia związane z korzystania z aparatu. Chociaż nie wchodzono w szczegóły, zarówno Pixel 6 jak i Pixel 6 Pro prawdopodobnie będą jednymi z najlepszych telefonów z aparatami w 2021 roku.

Oprócz potwierdzenia kilku funkcji, Google przedstawił również jak będą wyglądać smartfony z serii Pixel 6. Tutaj nie było wielkiego zaskoczenia, ponieważ rendery wyciekły już kilka razy, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie wcześniejszych przecieków.

Oba urządzenia Pixel 6 posiadają ulepszone wyświetlacze z dziurkowanymi otworami po środku na aparaty do selfie i dość smukłymi ramkami. Nie są one dość jednolite w standardowym modelu Pixel 6, ale ogólny wygląd jest imponujący.

Google zmienił również tylną konstrukcję, przyjmując podział na 3 części, na które składa się czarny moduł kamery rozciągnięty na całej szerokości tylnej obudowy i dwie sekcje szkła pomalowane na różne odcienie.

Pixel 6 Pro ma polerowaną aluminiową ramkę, a Pixel 6 matową ramkę w kolorze czarnym. Google zapowiedziało, że oba smartfony trzyma się świetnie w dłoni i nie mamy powodu, aby w to wątpić. Może się przekonamy już tej jesieni?

źródło: Google Keyword