Drukowane okulary przeciwsłoneczne Adidasa ważą zaledwie 20 g

Superlekkie i wydrukowane na drukarce 3D okulary przeciwsłoneczne Adidas 3D CMPT będą kosztować 415 USD za parę.

Okulary przeciwsłoneczne Adidas 3D CMPT

Chociaż możesz nie zastanawiać się nad wagą swoich sportowych okularów przeciwsłonecznych, prawdopodobnie zauważysz, że są one zwykle wyjątkowo lekkie. Nowe okulary wydrukowane na drukarce 3D – Adidas 3D CMPT – z pewnością będą przodować w tej specyfikacji, ponieważ podobno przechylają wagę na zaledwie 20 gramów (0,7 uncji).

Wykonane we współpracy z włoską firmą okularową Marcolin Group, okulary 3D CMPT mają elastyczną nylonową oprawkę przypominającą kratkę, która jest drukowana w jednym kawałku przy użyciu „najnowszej generacji drukarek 3D” – dokładny proces drukowania nie jest ujawniany.

Ramka ma również gumowaną powłokę, a także antypoślizgowe punkty styku na noskach i końcach zauszników.

W ramce wbudowana jest poliwęglanowa soczewka Adidas Base 7 blokująca promieniowanie UV, która zapewnia wysoką jakość widzenia w każdych warunkach pogodowych, jednocześnie chroniąc oczy przed przeszkodami i zmniejszając zmęczenie oczu. Są to przyciemniane na brązowo soczewki ze srebrną powłoką lustrzaną z przodu.

Modele 3D CMPT zostaną początkowo wyprodukowane w ograniczonej liczbie 150 sztuk i będą dostępne na stronie internetowej firmy dla członków Adidas Creators Club przez tydzień, począwszy od 23 sierpnia 2021 roku. Kolejny limitowany rzut będzie dostępny dla szerokiej publiczności. Okulary będą kosztować 415 USD czyli około 1600 zł.

źródło: Adidas