Baterie CR2032 z gorzkimi powłokami mogą nie działać z AirTagiem

Firma Apple ostrzega przed wymiennymi bateriami CR2032 z gorzkimi powłokami, które po włożeniu do AirTaga mogą nie działać.

Wymiana baterii w AirTagu firmy Apple

Chociaż może upłynąć trochę czasu, zanim użytkownicy będą musieli po raz pierwszy wymienić baterię guzikową w swoim AirTagu, firma Apple wydała ostrzeżenie przed kupowaniem baterii z CR2032 gorzką powłoką, ponieważ mogą one nie działać z urządzeniem. Zgodnie z dokumentem wsparcia Apple’a dotyczącym wymiany baterii AirTag, użytkownicy powinni unikać kupowania baterii z gorzkimi powłokami.

Baterie CR2032 z gorzkimi powłokami mogą nie działać z AirTagiem lub innymi produktami zasilanymi bateryjnie, w zależności od wyrównania powłoki względem styków baterii. — czytamy w zaktualizowanym dokumencie pomocy na stronie firmy Apple.

Niektórzy producenci stosują specjalną obróbkę, aby zapobiec połknięciu niewielkich baterii przez dzieci. Substancje gorzkie to nietoksyczne substancje chemiczne o gorzkim zapachu lub smaku i są powszechnie stosowane w celu zniechęcenia do spożycia lub wdychania potencjalnie niebezpiecznych produktów. Chemikalia używane przez producentów baterii reagują ze śliną, tworząc nieprzyjemny smak.

Apple opublikowało nową stronę pomocy technicznej kilka dni po tym, jak Australia wydała poradę konsumencką, wzywając rodziców do trzymania AirTag z dala od dzieci, ponieważ jego łatwo dostępna bateria stanowi ryzyko zadławienia.

W ostrzeżeniu australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (Australian Competition and Consumer Commission — ACCC) przytoczyła łatwość otwierania AirTaga, w którym znajduje się mała bateria CR2032. Aby otworzyć AirTaga, użytkownicy po prostu muszą nacisnąć pokrywę baterii ze stali nierdzewnej, przekręcić ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara aż przestanie się obracać, i podnieść ją.

ACCC poinformowało również, że zamknięcie pokrywy AirTaga nie zawsze gwarantuje, że komora baterii jest bezpieczna. Urządzenie śledzące Apple’a odtwarza dźwięk, gdy jego pokrywa styka się z baterią, ale to nie musi oznaczać, że urządzenie jest zablokowane.

Co najmniej jeden australijski detalista zrezygnował ze sprzedaży AirTaga, powołując się na te same obawy, które zostały przedstawione przez ACCC.

źródło: Apple | ACCC