Ruszyła sprzedaż OnePlus Nord 2 5G

Od środy 28 lipca 2021 roku, najnowszy smartfon OnePlus Nord 2 5G trafił do sprzedaży w oficjalnych kanałach marki oraz wybranych sklepach internetowych.

OnePlus 2 5G dostępny już w sprzedaży!

Już od 1899 złotych, najnowszy Nord 2 5G jest wyposażony we flagowe funkcje z serii OnePlus 9 – główny aparat 50 MP, czujnik Sony IMX 766, OIS, Warp Charge 65 i baterię 4500 mAh, a także flagowy chipset MediaTek – Dimensity 1200-AI. Od dziś, OnePlus Nord 2 5G dostępny jest w otwartej sprzedaży w całej Europie. Urządzenie można kupić w dwóch, trwałych i odpornych na odciski palców, oszałamiających kolorach – Blue Haze i Grey Sierra. Użytkownicy mogą już teraz zamówić urządzenie na stronie onepl.us/poland i oficjalnych kanałach – na Amazon oraz w X-kom.pl

Następca pierwszego Norda wprowadzonego na rynek w zeszłym roku, OnePlus Nord 2 5G jest najsilniejszym urządzeniem OnePlus w segmencie średnim. Zapewnia bezkompromisową wydajność smartfona wspieraną przez sztuczną inteligencję, rozwinięty system aparatów oraz solidne, flagowe podstawy. Jest wyposażony w kilka flagowych funkcji, w tym główny aparat 50 MP, czujnik Sony IMX 766, OIS, ładowarkę Warp Charge 65 i baterię 4500 mAh z naszej flagowej serii OnePlus 9.

Sercem OnePlus Nord 2 5G jest procesor MediaTek Dimensity 1200-AI, stworzony wyłącznie dla OnePlus. W celu poprawienia wrażeń użytkowania, chipset wyposażony jest wiele funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Smartfon otrzymał, znane użytkownikom oprogramowanie OnePlus OxygenOS, które oferuje szybkie, płynne i wszechstronne doświadczenia.

OnePlus Nord 2 5G jest również wyposażony w ultraszeroki aparat 8 MP z polem widzenia 119,7 stopni. Aparat do selfie to 32 MP z czujnikiem Sony IMX615, to przednia kamera o najwyższej rozdzielczości w urządzeniach OnePlus. Nord 2 otrzymał 6,43-calowy, wyświetlacz fluid AMOLED z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Warto wspomnieć, że fabrycznie zainstalowany OxygenOS 11.3, to najszybsze i najbardziej responsywne oprogramowanie OnePlus do tej pory.

OxygenOS 11 dostał znaczące ulepszenia, takie jak tryb ciemny, tryb Zen, wygodną obsługę jedną ręką i różne opcje wyświetlacza AOD. Dodatkowo smartfon ma opcję personalizacji, nawigacji gestami i ustawienia przyjazne dla graczy, takie jak nowa aplikacja OnePlus Games na OxygenOS 11.3. Urządzenie zawiera również parę głośników stereo, gwarantujących wciągające wrażenia dźwiękowe, a Haptics 2.0 zapewnia płynniejsze i bardziej czułe wrażenia z użytkowania. Ponadto OnePlus Nord 2 5G otrzyma dwa lata głównych aktualizacji Androida i trzy lata aktualizacji zabezpieczeń.

Ceny i dostępność 

RAM ROM KoloryCenaRozpoczęcie sprzedaży
128 Blue Haze  Gray Sierra 399 Euro 1899 PLN28 lipca 28, 2021 
12 256 Blue Haze  Gray Sierra 499 Euro  2349 PLN28 lipca 2021 

Obecnie, OnePlus oferuje różnorodne portfolio smartfonów w praktycznie wszystkich przedziałach cenowych. Dzięki temu, doświadczenie i jakość OnePlus są bardziej dostępne. Według Counterpoint Research Market Monitor, stale rosnące portfolio produktów, pomogło OnePlusowi stać się najszybciej rozwijającą się marką w Europie w drugim kwartale 2021 r., odnotowując ponad 300% roczny wzrost.

Wzrost ten jest w dużej mierze zasługą modelu OnePlus 9 – najbardziej zaawansowanego flagowca od OnePlus, wprowadzonego na rynek w tym roku, a także dzięki bardziej przystępnej cenowo linii produktów Nord, która została bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w całej Europie. Tym samym, OnePlus zapewnił sobie miejsce w pierwszej 5 marek smartfonów w Europie. 

OnePlus najszybciej rozwijająca się marką w Europie w 2Q 2021 roku
OnePlus najszybciej rozwijająca się marką w Europie w 2Q 2021 roku

źródło: OnePlus Polska