Karta „Co nowego” w Spotify pozwala śledzić najnowsze wydania

Jeśli masz trudności ze śledzeniem nowych wydań muzycznych, to Spotify wreszcie podpowie Ci o nowościach w zakładce „Co nowego”.

Co nowego – zakładka What's new w serwisie Spotify

Serwis Spotify ogłosił dziś nową kartę „Co nowego” (oryg. „What’s new”), która pojawi się w aplikacjach na urządzenia z systemami Androida, iOS i na komputery stacjonarne. Firma twierdzi, że kanał „Co nowego” natychmiast zbierze „wszystkie nowe wydania artystów i programy, które obserwujesz w Spotify”.

Spotify twierdzi, że każdego dnia na jego serwer przesyłanych jest ponad 50 000 godzin treści. Oczywiście śledzenie nowych wydań muzycznych twórców muzyki staje się trudne. Nowa karta „Co nowego” zawiera wszystkie nowe treści od twórców muzyki i hostów podcastów, których obserwujesz, w jednym prostym obszarze.

Nowa ikona dzwonka (🔔) pojawi się na górnym pasku aplikacji Spotify na Androida i iOS-a. Dotknięcie ikony spowoduje wyświetlenie kanału „Co nowego”. W nowej sekcji znajdziesz wszystkie nowe wydania muzyczne od obserwowanych przez Ciebie twórców.

Spotify poinformowało, że kanał jest aktualizowany w czasie rzeczywistym, więc nie musisz jej odświeżać, aby pobrać listę nowości. Karta „Co nowego” zawiera również filtry ułatwiające sortowanie nowych wydań muzycznych.

Spotify twierdzi, że nowa karta „Co nowego” zostanie sukcesywnie udostępniana użytkownikom „w nadchodzących tygodniach”.

źródło: Spotify Newsroom