Realme Watch 2 to budżetowy smartwatch na każdą rękę!

W tym roku wydany został Realme Watch 2 – bezpośredni następca zeszłorocznego zegarka – zobacz, czym może się pochwalić nowy model?

realme watch 2 - recenzja

Pierwszy smartwatch marki Realme pojawił się rok temu, a od tego czasu pojawiły się jeszcze cztery smartwatche tej marki. Najnowszym jest Realme Watch 2, który jest kolejną generacją podstawowego modelu z zeszłego roku. Jeśli chodzi o wygląd, niewiele się zmieniło, pomimo, że druga generacja ma jaśniejszy wyświetlacz LCD i większą baterię, która wytrzymuje do 12 dni na jednym ładowaniu. Ulepszono także oprogramowanie, dzięki czemu można sterować urządzeniami peryferyjnymi Realme AIoT bezpośrednio z nadgarstka. Smartwatch posiada czujniki umożliwiające śledzenie podstawowych wskaźników, takich jak aktywność fizyczna i sen, monitorowanie tętna i pomiar poziomu tlenu we krwi SpO₂. Dowiedz się w dalszej części naszej recenzji, czy nowy Realme Watch 2 jest godnym następcą zegarka, od którego zaczęła chińska marka?

design

Wygląd i budowa zegarka realme Watch 2

Realme Watch 2 posiada kwadratową, całkowicie plastikową tarczę i 22-milimetrowey silikonowy pasek do zegarka. Wyświetlacz ma teraz jednolite górne i dolne ramki, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, który miał zauważalnie większy spad. Zniknęło również logo Realme na zegarku, co dodaje mu bardziej dyskretnego wyglądu. Po prawej stronie znajduje się pojedynczy przycisk, który działa jako przycisk uśpienia/budzenia oraz powrotu. Boczny przycisk nie jest najlepszy i wydaje piskliwy dźwięk, natomiast wbudowany silnik wibracyjny oferuje miękkie i silne sygnały.

Poza zmienionymi ramkami wyświetlacza i paskiem do zegarka, Realme Watch 2 jest wizualnie identyczny jak poprzedni model – we wszystkich aspektach. Nadal może pochwalić się optycznymi czujnikami tętna PPG i SpO₂, pinami do ładowania i klasa wodoodporności IP68. Realme Watch 2 jest daleki od smartwatchów premium, ale za to jest przystępny cenowo, lekki i dość kompaktowy, co powinno przypaść do gustu osobom, które mają delikatne dłonie. Na pasku zegarka znajduje się również subtelne logo Dare to Leap, które odróżnia go od starego modelu.

W Watchu 2 umieszczono 1,4-calowy wyświetlacz LCD IPS o tej samej rozdzielczości 320×320 pikseli, co w jego poprzedniku. Nowością jest tutaj szczytowa jasność, która teraz zwiększa się do 600 nitów w porównaniu do 380 nitów w starym modelu. Mimo to nie ma automatycznej kontroli jasności, a wyświetlacz nie jest tak imponujący w pełnym świetle słonecznym w porównaniu z panelami AMOLED w konkurencyjnych zegarkach. Możemy ręcznie ustawić pięć stopni poziomu jasności, a po podniesieniu nadgarstka możemy wybudzić ekran.

Funkcje, które posiada zegarek są adekwatne dla tego przedziału cenowego a sam Realme Watch 2 dobrze radzi sobie w codziennym użytkowaniu.

bateria

nawet 12 dni na jednym ładowaniu

monitor serca

monitorowanie pracy serca w czasie rzeczywistym

poziom SpO₂

monitor poziomu tlenu we krwi (saturacji)

aktywność

90 trybów sportowych

W Realme Watch 2 jest mnóstwo nowych tarcz zegarka, w tym animowanych, a także można swobodnie tworzyć własne z wybranym zdjęciem, chociaż nie ma możliwości zmiany układu żadnego z widżetów tarczy zegarka. Sam smartwatch może przechowywać maksymalnie sześć tarcz zegarka i można łatwo przełączać się między nimi, przytrzymując ekran tarczy zegarka.

Najważniejsze funkcje realme watch 2
co potrafi?

Funkcje i wydajność

Realme Watch 2 wykonuje wszystkie standardowe funkcje śledzenia zdrowia i kondycji, jakich można oczekiwać. Istnieje obszerna lista ponad 90 trybów sportowych, ale na zegarku można jednocześnie przechowywać do 10 z nich. Nie można narzekać, jeśli chodzi o różnorodność – istnieje kilka specyficznych opcji, takich jak wędkarstwo, gry fitness, hula-hoop i rzutki. Pomiary aktywności są dokładne, zbliżone do odczytów w konkurencyjnych smartwatchach highendowych.

Podczas treningów, Realme Watch 2 informuje o poziomie tętna, spalonych kaloriach i całkowitym czasie trwania treningu. Nie ma on wbudowanego modułu GPS, czego należy się spodziewać, biorąc pod uwagę jego cenę. Śledzenie treningów, na przykład biegania jest wspomagane GPS-em ze sparowanego telefonu, więc jeśli chcemy zapisać trasę, sam zegarek nie wystarczy, aby zapewnić dokładne wyniki. Aplikacja Realme Link przechowuje dane treningowe z maksymalnie dwóch tygodni, zapewniając podział progowego tętna wraz z całkowitą liczbą spalonych kalorii, średnimi wartościami tętna i całkowitym czasem trwania treningu.

Odczyty poziomu tlenu we krwi (SpO2) są zbliżone do odczytów na innych smartwtachach, nadal jednak należy je uruchamiać ręcznie, ponieważ nie ma opcji automatycznej. Zegarek musi być też dość ciasno zapięty na nadgarstku, aby uzyskać najdokładniejsze pomiary. Nalezy jednak pamiętać, ze dczyty SpO2 z zegarka Realme Watch 2 (lub dowolnego smartwatcha) powinny być używane tylko poglądowo – nie są używane do diagnstyki medycznej!

Zawartość opakowania Realme Watch 2

Śledzenie snu jest wyraźnym krokiem naprzód w stosunku do oryginalnego zegarka Realme i zegarka S, głównie dlatego, że może faktycznie rejestrować czasy snu i pobudki. Dane dotyczące snu składają się z snu głębokiego, snu lekkiego i czasu czuwania. Z jakiegoś powodu część snu w fazie REM została całkowicie usunięta. Możesz wreszcie odczytać dane dotyczące snu zeszłej nocy na samym zegarku, co jest kolejnym mile widzianym dodatkiem. Aplikacja Link na telefonie przechowuje dane dotyczące snu z całego miesiąca.

Praktyczne funkcje zegarka Realme Watch 2:

 • monitor snu
 • medytacja
 • odblokowywanie telefonu
 • znajdź swój telefon
 • prognoza pogody
 • alarm wibracyjny
 • przypomnienie o piciu wody
 • wyświetlanie i odrzucanie połączenia
 • alert o bezczynności
 • przypomnienie o niskim stanie baterii
 • przypomnienie o celu
 • wodoszczelność IP68

Powiadomienia pojawiają się zaraz po ich otrzymaniu na telefonie i chociaż możesz je tylko czytać albo odrzucać bez interakcji, system jest dość responsywny. Realme Watch 2 zdołał wyświetlić powiadomienia w różnych językach, chociaż miał niestety problemy z większością ikon emoji.

Zegarek nie nie ma głośnika ani mikrofonu, co oznacza również, że nie możesz odbierać połączeń w Realme Watch 2. Otrzymujesz za to powiadomienie o połączeniu przychodzącym, gdy ktoś próbuje się z tobą skontaktować, możesz je także odrzucić ale nic poza tym.

Sterowanie urządzeniami IoT za pomocą zegarka realme Watch 2
Sterowanie urządzeniami IoT za pomocą zegarka realme Watch 2

Podczas testowania zegarka napotkałem również na kilka błędów, w tym problem z łącznością, który uniemożliwiał natychmiastową synchronizację niektórych danych zegarka z moim telefonem i wymagało to ponownego uruchomienia urządzenia. Z pewnością przydałoby się trochę dopracować oprogramowanie w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

system

Oprogramowanie zegarka realme Watch 2

Interfejs użytkownika oprogramowania zegarka Realme Watch 2 jest prawie identyczny jak w poprzednim modelu. Po lewej stronie tarczy zegarka znajduje się centrum sterowania, po prawej strona codziennej aktywności, pulsometr, informacje o pogodzie i sterowanie muzyką. Przeciągnięcie w dół powoduje przejście do ekranu powiadomień, a przesunięcie w górę przejście do menu aplikacji.

Samo oprogramowanie jest responsywne i wygodne w użytkowaniu. Od czasu do czasu realme ma trudności z wybudzaniem ekranu podczas podnoszenia zegarka, ale mogę śmiało powiedzieć, że działa całkiem dobrze w porównaniu z innymi budżetowymi smartwatchami. Szkoda, że producent zapomniał o możliwości zautomatyzowanego wyłączania wybudzania ekranu podczas snu (w wybranych przedziałach godzinowych), co jest niezwykle przydatne dla tych, którzy śpią z zegarkiem na ręku.

monitorowanie snu w realme watch 2

Aby skonfigurować zegarek, nadal trzeba go sparować z aplikacją Realme Link. Można to zrobić na smartfonach z systemami Android a teraz także iOS 11 lub nowszym. Sam proces parowania jest szybki i nie powinien sprawiać nikomu trudności. Należy postępować zgodnie z komunikatami na ekranie, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji smartwatcha. Aplikacja Realme Link jest niezbędna, aby mieć dostęp do wszystkich danych dotyczących treningu i funkcji zdrowotnych.

Smartwatch ma tylko 10 trybów sportowych, ale już aplikacja Realme Link ma ponad 80 trybów, które można wymieniać w zależności od potrzeb. Możesz również sprawdzić uproszczony widok swoich zapisów aktywności na samym zegarku lub więcej szczegółów w aplikacji Realme Link. Inne informacje o stanie zdrowia dostępne bezpośrednio na zegarku obejmują: pomiary związane ze snem, odczyty tętna i natlenienia (SpO2). Producent zadbał o dodanie osobnej aplikacji relaksacyjnej do oddychania i medytacji, minutnik, stoper czy budzik, który pozwala ustawić alarmy na samym zegarku. Zegarkiem uruchomimy także migawkę aparatu smartfona i skorzystamy z funkcji Znajdź mój telefon.

Aplikacja mobilna realme Link

Aplikacja Realme Link jest również dostępna na Realme Watch 2. Dzięki funkcji Smart Control Center umożliwia sterowanie obsługiwanymi produktami Realme AIoT, takimi jak oczyszczacze powietrza, inteligentne lampy i głośniki, bez potrzeby korzystania ze smartfona.

bateria

Żywotność baterii

Realme twierdzi, że Watch 2 wytrzymuje do 12 dni na jednym ładowaniu, a liczba ta jest z pewnością osiągalna z pewnym umiarem w zakresie funkcji śledzenia aktywności fizycznej i parametrów zdrowotnych na zegarku. Zegarek powinien bez problemu jednak wytrzymać do 7 dni z włączonym czujnikiem tętna i do 9 dni z wyłączonym czujnikiem tętna.

Przy w miarę normalnym korzystaniu z zegarka można osiągnąć imponujący wynik 9 dni na jednym pełnym naładowaniu trwającym niecałe 2 godziny. To ogromna przewaga nad innymi smartwatchami na rynku i zeszłorocznym modelem, który nie wytrzymywał nawet połowy tego czasu. Bateria jest zatem ogromną zaletą tego budżetowego modelu.

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

wymiary tarczy35,7 x 25,8 x 12,2 mm
waga38 g
wyświetlaczkolorowy ekran 1,4″, 320×320 pikseli, gęstość pikseli 323 ppi, jasność szczytowa 600 nitów, 2,5 D Gorilla Glass 3
pasekodpinany, wykonany z silikonu, szerokość 22 mm, regulowana długość od 130 do 220 mm
czujnikioptyczny czujnik tętna PPG, czujnik SpO₂, 3-osiowy akcelerometr, silnik haptyczny
łącznośćBluetooth 5.0, kompatybilny z Androidem 5.0+ i iOS 11 (lub nowszym)
bateria315 mAh
funkcjemonitorowanie pracy serca w czasie rzeczywistym, monitorowanie poziomu tlenu we krwi, stopień ochrony IP68, śledzenie snu i aktywności fizycznej, licznik kroków, medytacja, powiadomienia z telefonu, alert o bezczynności, przypomnienie o piciu wody, wyszukiwarka telefonu, prognoza pogody, sterowanie muzyką i aparatem telefonu
tryby sportowebieg na zewnątrz, bieg w pomieszczeniu, spacer na świeżym powietrzu, spacer w pomieszczeniu, cykl na świeżym powietrzu, cykl w pomieszczeniu, trening siłowy, piłka nożna, joga i krykiet
(dodatkowe 80 trybów dostępnych jest w aplikacji Realme Link)
zawartość pudełka1x realme watch 2
1x podstawka ładująca z kablem
1x instrukcja obsługi
ocena

Czy warto kupić realme Watch 2?

Smartwatch Realme Watch 2 to wyraźne ulepszenie w stosunku do zeszłorocznego modelu – zarówno pod względem wytrzymałości baterii czy śledzenia snu. Dodane tryby sportowe są miłym akcentem, podobnie jak przerobiony projekt ekranu. Za kwotę około 250 zł otrzymasz to za co płacisz, a cena prawdopodobnie już niedługo spadnie wraz z przyszłymi promocjami.

Po drodze napotkałem kilka problemów z łącznością i kilka błędów oprogramowania, ale mam nadzieję, że można je łatwo rozwiązać dzięki przyszłym aktualizacjom oprogramowania. Brak automatycznej jasności i zastosowanie panelu LCD zamiast AMOLED to kolejne braki, które niektórych mogą denerwować. Pomimo tych niedociągnięć, Realme Watch 2 oferuje całkiem niezłe doświadczenia, spora bibliotekę tarczy zegarka, przyzwoite śledzenie czynności zdrowotnych i kondycji fizycznej, a wszystko to w lekkiej i estetycznej oprawie.

Zważywszy na cenę, nie zastosowaniu tu wyszukanych materiałów, całość jest wykonana z solidnego plastiku, ale Realme Watch 2 działa wystarczająco dobrze, zapewnia aktualne powiadomienia i dużą żywotność baterii – co rekompensuje ewentualne niedociągnięcia.

ZALETY ☺

 • imponująco długa żywotność baterii
 • zdecydowanie jaśniejszy ekran niż w 1. generacji zegarka
 • ulepszone śledzenie snu
 • lekki
 • wodoodporność klasy IP68

WADY ☹

 • niewiele różni się od poprzednika
 • sporadyczne problemy z synchronizacją
 • brak automatycznej jasności

NASZA OCENA

7★

w 10-stopniowej skali (7/10)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użytkowania tego zegarka, napisz do mnie lub zadaj pytanie w komentarzu.

dostępność

Gdzie i za ile kupić realme Watch 2?

Zegarek realme watch 2 i żółte pudełko

realme Watch 2

od249,00 zł

stan na 20 lipca 2021 r.

źródło: opracowanie własne