Humor, akcja, psychodela – polski trailer „Psychonauts 2”

Obejrzyj najnowszy, z polskim tłumaczeniem, zwiastun fabularny gry pt. „Psychonauts 2”, który już 25 sierpnia zadebiutuje na konsolach XSX|S.

Psychonauts 2

Nadszedł czas na uchylenie rąbka tajemnicy, dotyczącej fabuły i gameplayu, gry Psychonauts 2. Już tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od premiery drugiej części przygód Raza i spółki, autorstwa Double Fine Productions. Przygodowa platformówka, po brzegi wypełniona humorem, zadebiutuje 25 sierpnia 2021 roku ze specjalnie przygotowaną wersją na konsole XSX|S, pozwalającą grać w 120 fps. Na fanów łamigłówek czeka solidna dawka zagadek, eksploracji, jak również surrealizmu i szalonego tempa – a to wszystko dostępne w Xbox Game Pass na konsole i PC już w dniu premiery. 

Psychonauts 2 to ciąg dalszy przygód Raza, dobrze znanego z pierwszej części z 2005 r. Czego spodziewać się po sequelu? Od strony technicznej to grafika na poziomie 4K, poprawiona mechanika, a przede wszystkim możliwość gry w 120 fps.  

Z kolei historia „dwójki” rozpoczyna się, gdy główny bohater spełnia swoje marzenie i dołącza do ekipy, jak on, posiadącej niezwykłe umiejętności. Przybywając do siedziby Psychonauts, Raz dowiaduje się, że drużyna jest w niebezpieczeństwie. Jej przeciwnicy próbują wskrzesić martwą Maligulę, potężne medium i seryjną morderczynię w jednym. Zadaniem graczy będzie odszukanie sojuszników głównej antagonistki przy wykorzystaniu specjalnej zdolności wnikania w umysły innych, jaką dysponuje Raz. 

W trailerze przedstawiono wiele przedziwnych lokacji – wszystkie w kinowej, barwnej trójwymiarowej grafice. Oprócz głównej misji, jaką jest zapobiegnięcie zniszczenia agencji Psychonauts, produkcja oferuje mnóstwo sekretów oraz znajdziek. Całość jest utrzymana w akrobatycznym stylu, typowym dla najlepszych gier zręcznościowych. Najlepiej widać to w systemie walk, pełnym ekwilibrystyki. Z kolei fabuła gry okraszona jest unikalnym humorem – równoważącym skupienie, konieczne przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek.

Drugi nabór do agencji Psychonauts rozpoczyna się już 25 sierpnia 2021 roku w ramach Xbox Game Pass (konsole, PC). To najlepszy moment na nową pracę u boku Razputina Aquato (dla przyjaciół Raza) i spółki. 

źródło: Xbox Polska