Trendy Emoji 2021 na świecie według Adobe

Z okazji Światowego Dnia Emoji badanie firmy Adobe wyłania najpopularniejsze emotikony w 2021 roku i wyjaśnia, dlaczego użytkownicy je cenią?

The Global Emoji Trend Report 2021 (Adobe)

Przed Światowym Dniem Emoji (ang. World Emoji Day), który w tym roku obchodzimy w sobotę 17 lipca, firma Adobe opublikowała coroczne, dogłębne badanie najnowszych trendów w zakresie emoji. Na podstawie odpowiedzi użytkowników z całego świata raport przedstawia najpopularniejsze emotikony, postrzeganie ich przez użytkowników jako wartościowych, wyłania trzy najlepsze i najgorsze emotikony podczas randek, najbardziej motywujące emotikony w pracy i wiele więcej.

W swoim raporcie The Global Emoji Trend Report 2021 firma Adobe zleciła wypełnienie ankiety 7000 osób z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Japonii, Australii i Korei Południowej.

Paul Hunt z Adobe tak posumował otrzymane wyniki w raporcie: Byłem zaskoczony i zachwycony odkryciami dokonanymi w ankiecie, a zwłaszcza entuzjastycznym przyjęciem emoji jako sposobu wyrażania siebie. Badanie dało nam również odpowiedzina kluczowe pytanie dotyczące głównej roli, jaką emoji odgrywają teraz w komunikacji cyfrowej, przy czym zdecydowana większość ankietowanych stwierdziła, że ​​emoji zmusza ich do odczuwania większej empatii wobec innych.

Wraz z wieloma respondentami, którzy twierdzą, że emoji pomagają w empatii, szacunku, inkluzywności i wyrażaniu emocji, badanie ujawniło pięć najpopularniejszych emoji:

 1. 😂
 2. 👍
 3. ❤️
 4. 😘
 5. 🥲
TOP 5 najpopularniejszych Emoji na świecie w 2021 roku

Jeśli chodzi o miejsce pracy, ankieta wykazała, najbardziej motywującymi emoji są:

 1. 👍
 2. 💪
 3. 👌
3 najbardziej motywujące Emoji w pracy w 2021 roku

Podczas flirtowania/randek wyróżniono trzy najlepsze i najgorsze emotikony:

NAJLEPSZE

 1. 😘
 2. 🥰
 3. 😍

NAJGORSZE

 1. 🍆
 2. 🍑
 3. 🤪
Najlepsze i najgorsze Emoji podczas randek online w 2021 roku

Sprawdź wszystkie wyniki badania w pełnym raporcie The Global Emoji Trend Report 2021 firmy Adobe:

Sprawdź

Infografika z najważniejszymi wnioskami z badania The Global Emoji Trend Report 2021

źródło: Adobe Blog | 9TO5Mac