Tak będzie wyglądał OnePlus Nord 2 5G!

Projekt najnowszego zabójcy flagowców od OnePlus – smartfona Nord 2 5G – został potwierdzony przez producenta na najnowszej grafice.

Zapowiedź wyglądu smartfona OnePlus Nord 2 5G

Rendery smartfona OnePlus Nord 2 5G, które wyciekły w zeszłym miesiącu, ujawniły projekt smartfona, który teraz został oficjalnie potwierdzony przez producenta telefonu. OnePlus opublikowało zapowiedź Nord 2 5G na swoich kontach w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Obraz pokazuje nam tylną stronę Nord 2 5G, która jest podobna do OnePlus 9. Ma logo OnePlus i wyspę z kamerami w lewym górnym rogu, w której znajdują się trzy obiektywy, przy czym główny już potwierdzono, że używa czujnika Sony IMX7666 o rozdzielczości 50 MP z OIS.

Grafika nie ujawnia nam przedniej strony Nord 2 5G, ale z poprzednich przecieków wiemy, że będzie zawierał ekran z pełnym wyświetlaczem di dziurką na kamerę. OnePlus potwierdził, że jest to panel AMOLED o przekątnej 6,43 cala i częstotliwości odświeżania 90 Hz, który ma certyfikat HDR10+. Firma nie ujawniła jednak rozdzielczości, ale można śmiało powiedzieć, że będzie to ekran Full HD+.

Inne funkcje Nord 2 5G potwierdzone przez OnePlus obejmują specjalnie opracowany układ SoC Dimensity 1200 o nazwie Dimensity 1200-AI oraz OxygenOS 11.3 oparty na systemie Android 11. OnePlus obiecał również dla tego modelu dwie duże aktualizacje Androida i trzy lata regularnych aktualizacji zabezpieczeń.

Możemy śmiało założyć, że OnePlus ujawni jeszcze kilka dodatkowych funkcji Nord 2 5G w dniach poprzedzających oficjalną premierę, która została zapowiedziana na 22 lipca 2021 roku o godz. 16:00 czasu polskiego – będzie można ją oczywiście oglądać online w internecie.

źródło: OnePlus