Kanał OUTtv dla społeczności LGBTQ+ już w Polsce

Stacja OUTtv, oferująca programy rozrywkowe i lifestylowe dla społeczności LGBTQ+, wkracza na polski rynek i wkrótce może pojawić się w sieciach kablowych.

Logo kanału OUTtv

Jak podaje serwis SATKurier kanał OUTtv jest już dostępny w Polsce w ramach oferty dystrybutora kanałów Pasjatv. Wkrótce może zostać dołączony do polskich sieci kablowych, aby dotrzeć do większej grupy odbiorców. OUTtv to pierwszy na świecie kanał nadający programy rozrywkowe i lifestylowe przeznaczone nie tylko dla społeczności LGBTQ+, ale również dla osób będących otwartymi na innych. Wśród widzów, 40 proc. stanowią heteroseksualne kobiety. Kanał porusza tematykę związaną z podróżami, modą, kulturą i sztuką. W ramówce OUTtv znajdują się także filmy fabularne i dokumentalne a także seriale tematyczne – od komedii po dramaty i gueerowe.

Stacja relacjonuje relacjonuje najważniejsze wydarzenia dla społeczności LGBTQ+ oraz informuje o istotnych sprawach dla osób innej niż heteroseksualna orientacji seksualnej.

Na OUTtv obejrzeć można popularne wśród społeczności LGBTQ+ tytuły seriali i programów: RuPaul’s Drag Race, Looking (Spojrzenia), Fire Island, Finding Prince Charming, Shade Queens of NYC, Cucumber & Banana, Queer as Folk, Hot in Cleveland, Vicious, Lipservice czy Drag Race Thailand.

Oprócz seriali, widzowie mogą oglądać doceniane na „tęczowych” festiwalach filmy o tematyce LGBTQ+. Wśród tytułów warto wspomnieć chociażby Witaj w klubie (tyt. oryg. Dallas Buyers Club), Samotny mężczyzna (tyt. oryg. A Single Man), Xenia, Praia do Futuro, Dumni i wściekli (tyt. oryg. Pride), Kraina burz (tyt. oryg. Land of Storms).

Nadawca OUTtv w sposób szczególny ma na względzie przestrzeganie polskiego prawa, jak i respektowanie rozporządzeń w sprawie ochrony dzieci i młodzieży. Emisje wszystkich pasm programowych będą odpowiednio oznaczone, dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone nadawane treści.

Kierownik ds. sprzedaży kanałów telewizyjnych w Pasjatv – Patrycja Margas poinformowała SATKuriera, że na początek kanał OUTtv będzie nadawany bez polskiej wersji językowej, jednak w miarę wzrostu zainteresowania kanałem ze strony operatorów taka wersja może się pojawić.

OUTtv w Polsce

W 2019 roku na profilu OUTtv Polska na Facebooku zaczęto zamieszczać treści, które sugerowały, że kanał już wkrótce wystartuje w Polsce. Od tego czasu minęły już ponad 2 lata, i pierwszym krokiem jest udostępnienie kanału w oryginalnej wersji językowej w ramach serwisu Pasjatv.

Promocją oraz działaniami wizerunkowymi kanału ma zająć się Music Box Group.

Nadawcą kanału OUTtv jest holenderska spółka OUTtv Media B.V. Stacja wystartowała 2 kwietnia 2008 roku, we współpracy z kanadyjskim nadawcą OUTtv Media Global Inc. Dziś OUTtv dostępny jest na kilku europejskich rynkach, w tym Belgii, Hiszpanii, Holandii i Szwecji – w sieciach kablowych i IPTV.

źródło: SATKurier.pl