Film „Czarnobyl 1986” 21 lipca na Netfliksie

Rosyjska produkcja filmowa zatytułowana „Czarnobyl 1986” zadebiutuje już 21 lipca 2021 roku w serwisie streamingowym Netflix.

Film pt. „Czarnobyl 1986” w serwisie Netflix od 21 lipca 2021 roku

Film Czarnobyl 1986 (tyt. oryg. Чернобыль, Chernobyl 1986, znany także jako Chernobyl: Abyss) będzie można oglądać w serwisie streamingowym Netflix od środy 21 lipca 2021 r. Prawie tak samo jak wybitny serial Czarnobyl od HBO, który został wydany w 2019 roku, ten film również opowiada historię regionu po katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Czarnobyl 1986 wyprodukowany został w Rosji i przez Rosjan. Za reżyserię odpowiada Daniła Kozłowski/ Danila Kozlovsky(znany jako Oleg z Novgorod w serialu Wikingowie), który wcielił się także w główną role strażaka Aleksieja Karpuszina.

Film opowiada historię strażaka, który został dotknięty katastrofą nuklearną w Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej w kwietniu 1986 roku. Strażak Aleksiej odnajduje swoją dawną miłość i przechodzi na emeryturę. Jednak jego spokojne życie wkrótce zakłóca tragiczna katastrofa w Czarnobylu. Aleksiej musi pomóc technikom i ludziom uwięzionym w regionie Czarnobyla. 

Główny bohater pomaga powstrzymać reakcję nuklearną przed rozprzestrzenieniem się jej w Czarnobylu. W rezultacie Aleksiej staje się bohaterem.  Film Czarnobyl 1986 ma pewne podobieństwa pod względem scenografii i fabuły do ​​serialu Czarnobyl od HBO z 2019 roku, jednak Czarnobyl 1986 prezentuje widzom zupełnie nową perspektywę tej tragedii.

Zobacz zwiastun filmu:

Historię bohatera Aleksieja w filmie Czarnobyl 1986 obejrzysz w serwisie streamingowym Netflix od 21 lipca 2021 roku.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)
  • tytuł: Czarnobyl 1986 (tyt. oryg. Чернобыль, Chernobyl 1986, Chernobyl: Abyss)
  • rok premiery: 2021
  • obsada: Danila Kozlovsky, Oksana Akinshina, Filipp Avdeev, Nikolay Kozak, Rovshana Kurkova, Igor Chernevich, Pyotr Tereshchenko, Artur Beschastnyy, Samvel Tedevosian, Dmitry Matveyev, Aleksandr Alyabyev
  • reżyseria: Danila Kozlovsky
  • scenariusz: Elena Ivanova, Aleksey Kazakov
  • gatunek: dramat historyczny

źródło: Netflix