Szef marki OnePlus, zdradza szczegóły aparatu w Nordzie 2 5G!

W najnowszym poście dotyczącym smartfona OnePlus Nord 2 5G dowiadujemy się, że łączy on w sobie wydajny sprzęt z oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji.

OnePlus Nord 2 5G

Najnowszy smartfon OnePlus Nord 2 5G, który zadebiutuje 22 lipca 2021 roku, został wyposażony w kilka ważnych, flagowych elementów. Wystarczy spojrzeć na specyfikację, aby wiedzieć, że to solidne urządzenie. Jednak to, co czyni ten smartfon wyjątkowym, to połączone możliwości sprzętu i oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji. Razem, zapewniają dodatkową szybkość, płynność i jakość, wspierając wszystko to, co robisz.

Zespół OnePlusa spędził niezliczone godziny na zrozumieniu, które obszary działania telefonu najbardziej skorzystałyby na wsparciu sztucznej inteligencji. Szczególnie w kontekście tego, jak może ona poprawić wrażenia użytkownika. Im więcej informacji uzyskali, tym więcej zmian wprowadzili w platformie AI chipsetu. W końcu zdecydowali się, wraz z kolegami z MediaTek, aby nadać temu ekskluzywną nazwę – MediaTek Dimensity 1200-AI.

Dla zespołu rozwijającego ten model smartfona jest to dowód na to, że sztuczna inteligencja stała się niezbędnym narzędziem, dzięki któremu charakterystyczne, szybkie i płynne doświadczenia dla OnePlusa mogą być dostępne dla większej liczby osób.

O aparacie w OnePlus Nord 2 5G

Przez lata OnePlus ciężko pracował nad udoskonalaniem swoich kamer, które są głównym filarem w flagowych produktach firmy, jak i w linii produktów OnePlus Nord. Świetny system aparatów, to taki, który umożliwia użytkownikowi łatwe i szybkie łapanie momentów i robienie zdjęć. Dwa podstawowe elementy, które podkreślają jak poważnie firma podeszła do kwestii aparatu, to wybór czujnika Sony IMX766 i decyzja o włączeniu optycznej stabilizacji obrazu (OIS) w Nord 2. W obecnych telefonach średniej klasy nadal pozostaje znaczne pole do poprawy, jeśli chodzi o kwestie związane z fotografią. Dlatego tym razem postanowiono dać niedrogiemu urządzeniu flagowy sensor z OIS.

Do zrobienia niesamowitego zdjęcia przyczynia się wiele współpracujących ze sobą elementów w aparacie fotograficznym. Jednak branża ma tendencję do przeceniania znaczenia sprzętu, zwłaszcza liczby megapikseli, ponieważ jest to najłatwiejszy element do wprowadzenia na rynek i do komunikacji. Megapiksele, w istocie są ważne, ale zawsze skupiamy się na wrażeniach końcowych.

Dlatego właśnie, w Nordzie 2 poświęcono dużo czasu na ulepszenia oprogramowania, takie jak optymalizacje AI napędzane przez procesor MediaTek Dimensity 1200-AI SoC. Oprogramowanie i sprzęt są równie ważne w zapewnieniu niesamowitych wrażeń w użytkowaniu smartfona, i aparat nie jest tu wyjątkiem, dlatego postanowiono zaoferować kompleksowe ulepszenia w obu tych obszarach

Aparat w OnePlus Nord 2 5G z OIS (optyczną stabilizacją obrazu)

Dzięki OnePlus Nord 2 5G można zauważyć znaczną poprawę jakości fotografii przy słabym oświetleniu. Nord 2 ma OIS, a także sensor Sony IMX766 (ten sam co w OnePlus 9 i 9 Pro), który jest większym czujnikiem niż Sony IMX586 z pierwszego Nord’a.

Nord 2 oferuje również ulepszony tryb Nightscape, który nazywano Nightscape Ultra. To tryb, który pomaga robić lepsze i jaśniejsze zdjęcia w słabo oświetlonych miejscach przy oświetleniu tylko 1 luksa — to odpowiednik ilości światła emitowanego przez pojedynczą świecę. Ponadto poprawiono i dostosowano algorytm tak, aby uzyskać szybszy czas reakcji oraz funkcję o nazwie AI Photo Enhancement, która rozpoznaje do 22 różnych scenariuszy fotograficznych i automatycznie dostosowuje ustawienia aparatu, aby ostateczny obraz był tak ostry i kolorowy jak rzeczywistość.

Nightscape Ultra w OnePlus Nord 2 5G

Jak dobry jest aparat Nord 2?

OnePlus zestawił potrójny aparat AI 50 MP Norda 2 5G z systemami aparatów iPhone 12 i Galaxy S21, aby się tego dowiedzieć. Co więcej, możesz wybrać, który jest najlepszy. Aha, i nie pytaj nas, który smartfon zrobił które zdjęcia – nie piśniemy słówka. Przejdź do oficjalnej ankiety, aby wziąć udział w „blind teście” Nord 2!

OnePlus Nord 2 - Mystery Camera Blind Test
Mystery Camera Blind Test

Inne szczegóły dotyczące specyfikacji Nord 2 5G i znowu sporo AI

Wyświetlacz Fluid AMOLED 90 Hz w Nord 2 również otrzymał spore wsparcie rozwiązań AI. Po pierwsze ma AI Color Boost, poprawiając kolory i gradację obrazów. Do tego dochodzi AI Resolution Boost, który przeskalowuje treści z aplikacji takich jak YouTube do rozdzielczości HD. A jeśli wyjdziesz na zewnątrz, możesz skorzystać z czegoś, co nazywa się inteligentnym rozpoznaniem otoczenia, który włącza się automatycznie, aby poprawić czytelność. Wszystko to dzięki sztucznej inteligencji.

Dużo pracowano również nad wydajnością gier w Nord 2. Spersonalizowany chipset stale dostosowuje się, aby efektywniej wykorzystywać pojemność sieci i zapewniać mniejsze opóźnienia podczas grania online. Co więcej — możesz teraz grać dłużej dzięki ulepszonemu algorytmowi planowania GPU, który zmniejsza zapotrzebowanie na energię nawet o 10%.

źródło: OnePlus