Nokia zapowiada premierę wytrzymałego telefonu na 27 lipca

Marka Nokia kojarzyła nam się kiedyś z superwytrzymałą „cegłą” 3310, którą można było rzucać i nic się z nią nie działo – teraz Nokia chce odzyskać dawny splendor.

Nokia Rugged - zapowiedź na 27 lipca 2021 roku

Bez większego kontekstu Nokia zapowiedziała nadchodzącą premierę telefonu na 27 lipca 2021 roku. Zwiastunowi towarzyszy tekst sugerujący, że nowe urządzenie może być w rzeczywistości bardzo wytrzymałym telefonem. Konstrukcja telefonu wygląda dość podobnie do ostatnich X10 i X20 z czterema aparatami w okrągłej obudowie z logo ZEISS pośrodku obok lampy błyskowej LED.

Obudowa wydaje się być wykonana z plastiku i ma wyraźny wzór rozprysków, co sugeruje teksturę kamienia. Nie ma zbyt wielu informacji na temat tego, czego możemy się spodziewać pod względem specyfikacji, ale tym urządzeniem może być podobno Nokia XR20.

Taki model telefonu został zauważone na liście Gekbench w zeszłym miesiącu z chipsetem Snapdragon 480 i 4 GB pamięci RAM, podobnie jak X10 i X20. Być może wcześniej dowiemy się czegoś więcej na temat nowego telefonu firmy Nokia, gdy tylko będą one dostępne.

źródło: Nokia Mobile