Marcin Matczak wydaje książkę o tym… „jak wychować Matę”

Najnowsza książka Marcina Matczaka – ojca rapera Michała „Maty” Matczaka – zatytułowana „Jak wychować rapera? Bezradnik” ukaże się 1 września 2021 roku.

Okładka książki „Jak wychować rapera? bezradnik” autorstwa Marcina Matczaka (Znak, 2021)

Najnowsza książka Marcina Matczaka – prawnika, wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, filozofa prawa, radcy prawnego specjalizującego się w prawie administracyjnym i konstytucyjnym – pd tytułem „Jak wychować rapera? Bezradnik” to opowieść Taty Maty – o relacji ojca z synem, patodemokracji i potrzebie rebelii. Matczak publikuje między innymi w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym i Polityce. Prowadzi popularny kanał na YouTubie (Profesor Matczak). Od początku kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w 2015 roku regularnie występuje w mediach jako komentator i ekspert ds. konstytucyjnych. Jest ojcem słynnego już rapera Michała Matczaka „Maty”, który zasłynął utworem „Patoinleligencja”.

Wychowujemy nasze dzieci do posłuszeństwa, a zapominamy wychowywać je do buntu. Tymczasem porządny człowiek, a co za tym idzie – dobry obywatel, musi wykształcić w sobie zdolność do rebelii, jeśli okoliczności tego wymagają.

Dlatego też w swojej książce Marcin Matczak opowiada historię o chłopaku wychowywanym do posłuszeństwa, który potrafił się zbuntować. Chce tym samym pokazać moralną doniosłość nieposłuszeństwa jako cechy obywatela – a więc każdego z nas, bo wszyscy żyjemy w społeczeństwie i żaden człowiek nie jest samoistną wyspą. 

Ostatecznie książka o tym, jak wychować rapera, jest o tym, jak wychować obywatela. Ma mieć dzikie serce i empatię, wrażliwość i siłę. Ma być odważny i mówić prawdę, nawet jeśli głos mu drży.

To także książka o relacji ojca z synem, który się usamodzielnia i idzie własną drogą. Na tej drodze otrzymuje pełne wsparcie, choć jego wybory są inne niż wybory ojca. Ale czy na pewno inne? Może jednak niedaleko pada raper od profesora prawa?

Tytuł pojawi się 1 września 2021 roku i można ją już zamawiać w przedsprzedaży w księgarniach internetowych.

  • Tytuł: Jak wychować rapera? Bezradnik
  • ISBN: 978-83-240-6309-3
  • EAN: 9788324063093
  • Liczba stron: 448
  • Wydawnictwo: Znak
  • Format: 140x205mm
  • Cena katalogowa: 44,99 zł
  • Rok wydania: 2021

źródło: Wydawnictwo Znak