Drugi sezon Wiedźmina trafi na Netflix 17 grudnia

Netflix zapowiedział drugi sezon serialu „Wiedźmin” na 17 grudnia 2021 roku, a wcześniej, bo już 23 sierpnia obejrzymy serial animowany „Wiedźmin: Zmora wilka”.

Wiedźmin 2. sezon już 17 grudnia 2021 roku (Netflix)

Naostrz swoje miecze i przygotuj monety do rzucania: Geralt z Rivii (Henry Cavill) w końcu wraca w drugim sezonie Wiedźmina (The Witcher) już 17 grudnia 2021 roku. Kontynuację serii zapowiedziano podczas internetowego wydarzenia WitcherCon zorganizowanego przez Netflix i CD Projekt Red. Pojawił się także pierwszy zwiastun drugiego sezonu Wiedźmina, tuż po oficjalnym ogłoszeniu. I w przeciwieństwie do wcześniejszych zapowiedzi, ten jest właściwym, pełnometrażowym spojrzeniem na nadchodzący sezon.

Po zakończeniu pierwszego sezonu Geralt z Rivii (Henry Cavill) w końcu dołączył do wygnanej księżniczki Cirilli. W drugim sezonie oboje udadzą się do Kaer Morhen, górskiej fortecy wiedźminów, w której szkolono Geralta – i gdzie Ciri będzie przechodzić podobne próby, aby sama mogła zostać wiedźminem.

Serial Wiedźmin Netflixa jest oparty na powieściach i opowiadaniach polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego (nie na popularnych grach RPG CD Projekt Red, które również oparte są na książkach, chociaż wydanie serialu pomogło zwiększyć nową falę zainteresowania grami).

Drugi sezon Wiedźmina to tylko jedna z części rozszerzonych planów Netflixa dotyczących serii: oprócz głównego serialu jest także Wiedźmin: Pochodzenie krwi (The Witcher: Blood Origin), sześcioczęściowy miniserial fabularny z prequelem, w którym zagrają Sophia Brown, Laurence O – Fuaraina i Michelle Yeoh. Ta seria skupi się na oryginalnym tworzeniu magicznie zmutowanych Wiedźminów i na tym, jak powstał świat fantasy, w którym toczy się historia. Netflix pracuje również nad serią Wiedźmin: Zmora wilka ((The Witcher: Nightmare of the Wolf)), spinoffem anime, którego premiera planowana jest na 23 sierpnia 2021 roku. Animację tworzy koreańskie studio animacyjne Studio Mir.

Obejrzyj zwiastun 2. sezonu serialu Wiedźmin:

Nic dziwnego, że Netflix stawia na Wiedźmina – serial był jednym z najpopularniejszych oryginalnych seriali serwisu streamingowego i był najczęściej oglądanym sezonem na Netfliksie, kiedy po raz pierwszy zadebiutował, chociaż ten tytuł został od tego czasu zdetronizowany przez Bridgertonów.

Plakaty Netflix: Wiedźmin 2. sezon i Wiedźmin: zmora wilka
Plakaty Netflix: „Wiedźmin” 2. sezon i „Wiedźmin: zmora wilka”

Obejrzyj zapowiedź premiery serialu animowanego „Wiedźmin: zmora wilka”:

źródło: Netflix Polska