Qualcomm i Asus łączą siły, aby stworzyć smartfon Snapdragon Insiders

Smartfon dla Snapdragon Insiders firmy Qualcomm stworzony we współpracy z firmą Asus, to nieco zmieniony i dużo droższy ROG Phone 5.

Smartphone for Snapdragon Insiders (Qualcomm + Asus)

Twój telefon z Androidem jest prawdopodobnie zasilany przez jeden z procesorów Qualcomm. Niezależnie od tego, czy jest to high-endowy Snapdragon 888, czy skoncentrowany na grach 780G, firma obsługuje niezliczone urządzenia mobilne, bez dużej konkurencji w tym obszarze. Dzisiaj Qualcomm prezentuje coś nowego: własny smartfon Snapdragon Insiders, stworzony we współpracy z Asusem – dostępny wyłącznie dla społeczności Snapdragon Insiders.

Można się spodziewać, że pierwszy telefon marki Qualcomm będzie miał efektowny lub niepowtarzalny wygląd, ale jest to podstawowa słuchawka ze zminimalizowanymi ramkami wokół wyświetlacza. Jego czysty wygląd ma nudną nazwę: Smartphone for Snapdragon Insiders (Smartfon dla Snapdragon Insiderów). Jeśli zwróciłeś uwagę na skład Asusa 2021, rozpoznasz język projektowania, tak jakby ROG Phone 5 otrzymał przyjazną dla biznesu estetykę, włącznie z kamerami z tyłu i 6,78-calowym wyświetlaczem OLED 1080p z przodu.

Istnieją pewne niewielkie różnice, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to na wskroś ROG Phone 5. Podobnie jak to urządzenie, telefon Qualcomma to bestia z kompletną specyfikacją. Oprócz Snapdragona 888 jest 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci UFS 3.1. Wykorzystuje baterię 4000 mAh, co stanowi gwałtowny spadek w porównaniu z podwójną baterią 6000 mAh w ROG Phone 5, choć miejmy nadzieję, że w zupełności wystarczy.

Wyświetlacz OLED pasuje bezpośrednio do urządzenia do gier Asusa, chociaż zmieniła się oferta aparatów. Oprócz podstawowego obiektywu 64 MP znajdziemy też czujnik ultrawide 12 MP, teleobiektyw 8 MP z 3-krotnym zoomem optycznym i kamerę do selfie 24 MP z przodu. Nie ma jeszcze słowa o oprogramowaniu ani o tym, jak Qualcomm będzie zarządzać swoim harmonogramem aktualizacji. Wiemy, że na pewno działa na Androidzie 11, ale czy zastosowano jakieś modyfikacje lub nakładki? To się okaże.

Najważniejsze funkcje Smartphone for Snapdragon Insiders od Qualcomm

Niestety Qualcomm i Asus usunęli gniazdo słuchawkowe. W porównaniu do ROG Phone 5 ten model będzie miał zdecydowanie wyższą cenę. Telefon Snapdragon Insiders będzie najpierw dostępny dla członków społeczności, w cenie 1499 USD (ok. 5750 zł). Na szczęście dołączają przynajmniej „darmową” parę prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych Snapdragon Sound wyprodukowanych przez Master & Dynamic.

Specyfikacja techniczna Snapdragon Insiders

CPUSnapdragon 888
RAM16GB
pamięć masowa512 UFS 3.1
wyświetlacz6,78-calowy 1080p OLED, do 144 Hz
bateria4000 mAh
aparaty64 MP f/1.8 (główny), 12MP f/2.2 ultrawide,
8 MP telephoto z 3x zoomem optycznym,
24 MP aparat do selfie
wymiary6,81 x 3,04 x 0,37 cali
173,15 x 77,25 x 9,5 mm
waga210 g (7,40 oz)
system operacyjnyAndroid 11
gniazdo słuchawkowebrak
biometriaQualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2
cena1499 USD (~5750 zł)

Zarówno telefon, jak i bezprzewodowe słuchawki dokanałowe są w dopasowanej kolorystyce granatowej. Nie ma jeszcze daty premiery, ale Snapdragon Insiders mogą zarejestrować się, aby uzyskać więcej informacji na stronie Qualcomm.

Model będzie dostępny w sprzedaży w USA, Wielkiej Brytanii, Japonii i Korei Południowej w dniu premiery, a w planach pojawiają się też Indie.

źródło: Qualcomm | Android Police