Smartwatch Maxcom FW46 Xenon powstał na podstawie potrzeb Polaków

Firma Maxcom zapowiada na 3. kwartał nowy smartwach FW46 Xenon, który został stworzony zgodnie z oczekiwaniami Polaków.

Zapowiedź smartwatcha Maxcom FW46 Xenon

Rynek smartwatchy rozwija się bardzo dynamicznie, zarówno pod względem sprzedaży, jak i możliwości poszczególnych modeli. Urządzenia z kategorii wearables w swojej ofercie posiada również marka Maxcom. Firma postanowiła zweryfikować potrzeby polskiego konsumenta, aby w oparciu o nie stworzyć smartwatch. Chociaż smartwatche wydają się być nowością, to funkcjonują w naszej rzeczywistości od wielu lat. Pierwsza wzmianka na ich temat pojawiła się w 1946 roku w komiksie Dick Tracy. W sprzedaży pierwsze inteligentne zegarki zaczęły pojawiać się już w latach 70. XX w. Od tego czasu produkujące sprzęt elektroniczny firmy zaprezentowały wiele koncepcji na zamknięcie w kopercie zegarka dodatkowych funkcji. 

Jednak dopiero popularyzacja smartfonów pozwoliła smartwatchom zagościć na stałe w naszym życiu. Początkowo stanowiły głównie przedłużenie telefonu, jednak z czasem ich funkcjonalność zaczęła wychodzić poza te ramy. Dziś pozwalają chociażby na monitorowanie stanu naszego organizmu np. w zakresie saturacji krwi czy badania EKG. 

Smartwatche rozwinęły się znacząco również w zakresie używanych w nich komponentów oraz parametrów. Jakość wyświetlacza, dodatkowe funkcje, design, pojemność baterii, to tylko niektóre z aspektów, którymi kierują się konsumenci wybierając inteligentny zegarek, a jak pokazują dane sprzedażowe, robi to coraz więcej osób. 

Polska marka Maxcom w swojej bogatej ofercie produktowej posiada również urządzenia z kategorii wearables. Celem firmy jest kreowanie swojej oferty tak, aby konsument mógł korzystać z dobrych jakościowo produktów, w atrakcyjnej cenie. Z tego powodu Maxcom zweryfikował oczekiwania polskiego konsumenta w zakresie smartwatchy. 

Tak powstał najnowszy model Maxcom FW46 Xenon. Wyposażono go m.in. wyświetlacz 1.3”, baterię o pojemności 200 mAh, która zapewnia do dwóch tygodni działania, a jego odporność na wodę i pył określa norma IP67. Smartwatch ten posiada m.in. moduł EKG, monitor pracy serca, ciśnienia krwi i jej natlenienia. Dodatkowo jest w stanie dokonać dokładnego pomiaru temperatury ciała. Maxcom FW46 Xenon to klasyczny design koperty o wymiarach 49×47×11 mm i wadze 46 g. Jego personalizację ułatwia wybór jednego z siedmiu wzorów tarcz oraz jednego z dwóch pasków dołączonych do zestawu. 

Smartwatch Maxcom FW46 Xenon w trzecim kwartale 2021 roku trafi do wyłącznej oferty sieci RTV Euro AGD.

źródło: Maxcom