Utwór „Ostatni” w wykonaniu Brodki i Tymka zapowiada „Rojst ’97”

Nowy sezon „Rojst ’97” pojawi się w serwisie Netflix już 7 lipca 2021 roku, a najnowszy teledysk do utworu „Ostatni” zdradza nieco na temat fabuły nowej produkcji.

„Rojst '97” Netflix serial (2021)

Serial Rojst zadebiutował trzy lata temu w sierpniu 2018 roku w serwisie streamingowym Showmax, który już nie jest dostępny na polskim rynku. Prawa do serialu odkupił Netflix, który postanowił nagrać kontynuację serialu pod nowym tytułem Rojst ’97. Pierwszy sezon cieszył się ogromną popularnością a sama historia, osadzona w małym polskim miasteczku w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, była mistrzowsko zrealizowana i zagrana. Rojst ’97 przeniesie nas do lat dziewięćdziesiątych, stąd też serial promuje utwór z tamtych lat.

O ile pierwszy Rojst promował utwór Wszystko, czego dziś chcę Izabeli Trojanowskiej w wykonaniu Brodki. To Rojst ’97 promuje Ostatni Edyty Bartosiewicz w wykonaniu Brodki i Tymka.

W teledysku do nowej aranżacji utworu – równie dobrej jak oryginał – występują Brodka, Tymek, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Magdalena Różdżka i Łukasz Simlat – Ci ostatni zagrają nowy duet policjantów, którzy będą prowadzić śledztwo nad śmiercią młodego chłopaka.

Nowa aranżacja, choć mocno odbiega od pierwowzoru została świetnie przemyślana i wykonana przez młodych artystów. Myślę, że Bartosiewicz jest też z tego dumna. Muzykę do nowej wersji przygotowali Urbanski, Patryk Kraśniewski, Tymek i Monika Brodka. Wideoklip został wyreżyserowany przez Alana Willmana. Oceńcie sami:

Oryginalny utwór pochodzi z płyty Szok’n’Show Edyty Bartosiewicz, który został wydany w 1995 roku i był grany przez wiele lat we wszystkich polskich stacjach radiowych. Na YouTubie możesz obejrzeć także teledysk do piosenki Bartosiewicz z 1995 roku.

Serial Rojst ’97 zadebiutuje w środę 7 lipca 2021 roku w serwisie Netflix:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska