Obejrzyj pierwszy zwiastun antologii anime „Star Wars: Visions”

Podczas Anime Expo Lite Disney po raz pierwszy pokazał „Star Wars: Visions”, nadchodzącą antologię krótkich filmów anime, która pojawi się w Disney Plus 22 września 2021 roku.

Star Wars: Visions (Disney Plus)

Podczas panelu Anime Expo Lite, LucasFilm ujawnił po raz pierwszy Star Wars: Visions, nadchodzącą antologię krótkich filmów anime, których akcja rozgrywa się w odległej galaktyce. Zajawka prezentuje ogromną gamę stylów wizualnych i pomysłów, z szortami, które zawierały między innymi rock operę, Chibi Boba Fetta, droidy w słomkowych kapeluszach, bliźniaczy niszczyciel gwiezdny i wiele innych.

Chcieliśmy dać twórcom szerokie, kreatywne horyzonty, aby mogli odkrywać galaktykę „Gwiezdnych Wojen” – powiedział podczas panelu producent wykonawczy LucasFilm, James Waugh. Chcieliśmy, aby to było jak najbardziej autentyczne dla studiów i twórców. Pomysł polegał na tym, że to jest ich wizja, odrzucając wszystkie elementów galaktyki „Gwiezdnych Wojen”, które by ich zainspirowały.

Wizje zostały po raz pierwszy ogłoszone w grudniu zeszłego roku i są opisane jako „oryginalna seria animowanych filmów krótkometrażowych”, która „świętuje galaktykę Gwiezdnych Wojen przez pryzmat najlepszych na świecie japońskich twórców anime”. Antologia będzie dostępna w Disney Plus od 22 września 2021 roku.

Zapowiedziane podczas wydarzenia filmy krótkometrażowe oraz studia nad nimi pracujące to:

  • The Duel by Kamikaze Douga (Batman Ninja)
  • Lop & Ocho by Geno Studio (Golden Kamuy)
  • Tatooine Rhapsody by Studio Colorido (A Whisker Away)
  • The Twins and The Elder by Trigger (Kill La Kill)
  • The Village Bride by Kinema Citrus (Tokyo Magnitude 8.0)
  • Akakiri and T0-B1 by Science Saru (Japan Sinks)
  • The Ninth Jedi by Production IG (Ghost in the Shell)

Gatunek anime cieszy się dużym zainteresowaniem wśród usług przesyłania strumieniowego, a zarówno Netflix, jak i Amazon Prime promują znane tytuły. Visions będą pierwszym dużym serialem anime, który zadebiutuje w Disney Plus. Projekty fanów wyraźnie pokazały w przeszłości, że Gwiezdne Wojny i anime dobrze do siebie pasują.

źródło: Star Wars | The Verge