Music Widget przywraca oryginalny widżet iTunes z Mac OS X

Jeżeli tęsknisz za przepięknie obłym widżetem do aplikacji Muzyka, to Music Widget pozwoli Ci przenieść się do 2005 roku – jeśli tylko tego potrzebujesz.

Music Widget (aplikacja przypominająca widżet iTunesa z systemu Mac OS X Tiger)

Aplikacja Music Widget dla systemu macOS naśladuje popularny widżet iTunes z systemu Mac OS X z przeszłości. Ta bezpłatna aplikacja działa jako pilot do aplikacji Muzyka w systemie macOS Big Sur. Jeśli od dłuższego czasu korzystasz z komputera Mac, być może pamiętasz widżet iTunes, który pozwalał nam w przeszłości kontrolować naszą muzykę z pulpitu nawigacyjnego. A konkretnie w 2005 roku. Cóż, choć iTunes jest już martwy Macu, to ten widżet żyje w formie darmowej aplikacji o nazwie Music Widget.

Replika stworzona z dużą dbałością przez programistę Mario Guzmana, aplikacja naśladuje widżet z systemu Mac OS X Tiger i umożliwia sterowanie odtwarzaniem z aplikacji Muzyka firmy Apple. Jednak nie będzie działać ze Spotify, więc należy o tym pamiętać.

Aplikacja Music Widget, która jak na ironię nie jest widżetem, działa dobrze pod macOS Big Sur oraz pod macOS Monterey beta, jeśli masz na to ochotę – i można ją teraz pobrać w wersji beta. To świetna podróż do przeszłości dla tych z nas, którzy pamietają stare systemu Apple’a. Widżet jest również funkcjonalny, umożliwiając umieszczenie elementów sterujących Muzyką w dowolnym miejscu bez zajmowania zbyt dużej ilości miejsca na ekranie.

Replika Guzmana rysuje również większość grafiki i elementów interfejsu użytkownika bezpośrednio w kodzie, zamiast używać obrazów, więc nie utkniesz w wizualizacjach z 2005 roku, gdy działasz na wyświetlaczu Retina o dużej gęstości pikseli.

źródło: The Verge