Auto Defense – kosmiczna gra typu „tower defense” od Gameloft

Zmierz się z oślizgłymi kosmitami stawiając strzelające wieżyczki w Auto Defense. Wypróbuj różne typy broni i odkrywaj nowe światy!

Auto Defense (Gameloft)

Niestety minęło trochę czasu, odkąd zespół programistów ze studia Gameloft opublikował oryginalne gry premium z jednorazową opłatą w sklepie App Store. W międzyczasie przerzucili się na wydania freemium i oferują wiele zakupów w aplikacji, waluty czy karnety bojowe. Auto Defense wydana na iPhone’a i iPada nie była wyjątkiem: grę typu tower defense można pobrać bezpłatnie i jest ona finansowana poprzez liczne zakupy w aplikacji.

Do instalacji wymagany jest system iOS 11.0 lub nowszy i 252 MB wolnego miejsca. Auto Defense zostało opracowane, wdrożone i dopracowane w wewnętrznym „Game Lab” studia Gameloft, a następnie w Gameloft Studio w Cluj w Rumunii. Gra Auto Defense to zaktualizowana wersja gatunku tower defense: gracze muszą połączyć umiejętności i wydajność swoich wież z ciągłymi atakami oślizgłych, bulgoczących obcych.

Auto Defense łączy w sobie tower defense z elementami roguelike*

Wszystkie wieże w grze mają swoje nazwy, ponieważ wykorzystują ciężką artylerię: strzykawki z trucizną, potężne bomby obszarowe, niezwykle szybkie miniguny, broń dystansową, armaty lodowe, miotacze ognia i wiele więcej. Broń można łączyć i dlatego jest bardzo potężnym środkiem obrony. Pas ochronny wokół zamku musi być budowany na bardzo zróżnicowanych terenach w grze. W przypadku trafienia pocisku, uszkodzone wieżyczki można naprawić, zaktualizować i jeszcze bardziej zwiększyć ich skuteczność dzięki mechanice Roguelite.

W miarę postępów można odblokować więcej światów, aby móc odkryć „nowe wyzwania i ekscytujące środowiska, w tym zamarzniętą tundrę, niekończące się piaszczyste pustynie i galaktyczne odległe pola gwiezdne”. Niestety, często zdarzają się również liczne zakupy w aplikacji ze złotymi monetami, karnetem bojowym i innymi płatnymi pakietami, które sięgają nawet kwoty 479 zł.

Zrzuty ekranów z gry Auto Defense

Graficznie Auto Defense robi bardzo dobre wrażenie, ale nawet w tym nowym wydaniu długoterminowy sukces zależy od zasobności portfela gracza. Dlatego też, fani tower defense mogą znacznie chętniej chcieć wypróbować popularną serię Kingdom Rush, która jest finansowana poprzez jednorazowy zakup i oferuje godziny zabawy w grze.

* roguelike – rodzaj gry komputerowej, która z założenia ma być podobna do Rogue – popularnej komputerowej gry fabularnej z lat 80. opracowanej w instytucie Berkeley na systemy uniksowe. Cechą charakterystyczną gier roguelike jest znaczna losowość świata a rozgrywka toczy w trybie turowym.

źródło: AppGefahren