W 2022 roku z 5G będzie korzystało 1 mld ludzi na świecie

Globalna liczba użytkowników najnowszej generacji sieci komórkowej 5G wzrośnie do 1 miliarda już w przyszłym roku – to szybsze przyjęcie niż w przypadku sieci 4G.

Liczba użytkowników sieci 5G w latach 2020-2026 - estymacja (Ericsson Mobility Report 2021)

Chociaż mobilne połączenia internetowe w sieciach 4G są wystarczająco szybkie dla większości przeciętnych użytkowników, umożliwiając im strumieniowe przesyłanie wideo HD lub pobieranie muzyki, aplikacji i gier w podróży, 5G, kolejna ewolucja sieci bezprzewodowych, już się pojawiła i oczekuje się, że mocno poszybuje do góry już w tym roku.

Podczas gdy Samsung i kilku innych producentów smartfonów wypuściło swoje pierwsze telefony 5G w 2019 roku, Apple wskoczył na rynek 5G jesienią 2020 roku, wprowadzając nowy standard do całej linii produktów iPhone 12. Po rekordzie sprzedaży największej liczby smartfonów w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2020 roku – niż jakakolwiek firma osiągnęła kiedykolwiek w jednym kwartale, debiut smartfonów 5G firmy Apple zdecydowanie przyczynił się do rozwoju nowej technologii.

Według szacunków w najnowszym raporcie Mobility Report firmy Ericsson, liczba subskrypcji smartfonów 5G na całym świecie przekroczy w tym roku ponad 500 milionów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2020 r. Oczekuje się, że w 2022 r. subskrypcje 5G przekroczą 1 miliard, osiągając ten kamień milowy dwa lata wcześniej niż technologia 4G zrobiła to po jej wprowadzeniu.

źródło: Ericsson Mobility Report | Statista