Transmisje Ligi Mistrzyń UEFA na YouTubie na żywo i za darmo!

DAZN i YouTube nawiązały współpracę, która umożliwi transmisję online UEFA Women’s Champions League za darmo i dla fanów z całego świata.

  • UEFA wybrała DAZN, platformę do transmisji wydarzeń sportowych, globalnego nadawcę UEFA na następne cztery sezony, a umowa z YouTube ma przyczynić się do wzrostu zainteresowania futbolem poprzez udostępnienie rozgrywek Ligi Mistrzyń UEFA miliardom ludzi na całym świecie – za darmo.
  • DAZN został również potwierdzony jako nadawca-organizator i zapewni dostęp do większej ilości materiałów zza kulis. 
  • Wraz z odsłoną kampanii „We All Rise With More Eyes”, DAZN, YouTube i UEFA przedstawiają długofalową wizję przeniesienia kobiecego futbolu na wyższy poziom. 

Platforma streamingu wydarzeń sportowych DAZN nabyła globalne prawa do transmisji Ligi Mistrzyń UEFA i została gospodarzem rozgrywek na kolejne cztery sezony, od 2021 do 2025 roku. W ramach umowy, a także w celu dalszego propagowania sportu, DAZN nawiązał również przełomową współpracę z YouTube, dzięki której po raz pierwszy rozgrywki będą dostępne dla fanów na całym świecie za darmo. Ten pionierski ruch jest pierwszym, w którym UEFA zdecydowała się scentralizować wszystkie mecze Ligi Mistrzyń na całym świecie.

W czasie, gdy zawodowy sport kobiecy walczy o większą ekspozycję, to nowe partnerstwo zapewnia zawodniczkom, klubom i samym elitarnym rozgrywkom niespotykaną dotąd widoczność, udostępniając mecze przez cały sezon kibicom i kibickom na całym świecie. Przez pierwsze dwa sezony (2021-23), fani i fanki będą mogli oglądać na żywo i na żądanie wszystkie 61 meczów (od fazy grupowej wzwyż) – zarówno na platformie DAZN, jak i bezpłatnie na kanale YouTube DAZN. Przez ostatnie dwa sezony (2023-25), wszystkie 61 meczów będzie transmitowanych na żywo przez DAZN, a 19 meczów zostanie udostępnionych za darmo na kanale YouTube DAZN.

Wieloletnia umowa zapewnia DAZN wyłączne prawa na całym świecie, z wyjątkiem regionu MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) – gdzie prawa obejmują wyłącznie klipy i skróty najważniejszych momentów – oraz Chin i ich terytoriów. Umowa jest jedną z największych transakcji transmisyjnych w historii kobiecej piłki nożnej i oznacza kolejny przełomowy krok w długoletnim zaangażowaniu DAZN w sport kobiet. Misją DAZN jest rozwój Ligi Mistrzyń UEFA, wypromowanie większej ilości zawodniczek i drużyn oraz zainspirowanie kolejnego pokolenia sportsmenek – a wszystko to zaczyna się od tego, że więcej osób na całym świecie będzie miało możliwość oglądania rozgrywek.

W tym celu DAZN opublikował dzisiaj film z kampanii zatytułowany We ALL Rise With More Eyes – debiutancki materiał na swoim nowym kanale Ligi Mistrzyń UEFA na YouTube. Krótkometrażowy film został wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzaną Alyssę Boni, z kolei swojego głosu w wideo użyczyła brytyjska raperka FLOHIO. W niespełna dwuminutowym materiale DAZN ukazuje długofalową wizję rozwoju rozgrywek kobiet, a wszystko to dzięki ich większej widoczności.

Wszystkie mecze będą transmitowane na uruchomionym dzisiaj nowym kanale na YouTubie: DAZN UEFA Women’s Champions League.

źródło: YouTube Polska