Najpopularniejsze strony internetowe na świecie (5/2021)

Sprawdź zestawienie najpopularniejszych stron internetowych, które były najczęściej odwiedzane w Polsce i na świecie w maju 2021 roku.

Najpopularniejsze strony WWW na świecie w maju 2021 r.

Jeśli interesuje Cię, które strony internetowe są najczęściej odwiedzane przez internautów na świecie, to najnowsze zestawienie nie będzie wielkim zaskoczeniem. Prawdopodobnie pierwsze miejsca z listy nie byłyby trudne do odgadnięcia. Warto jednak przyjrzeć się temu jak mocno wzrosła liczba odwiedzin w ciagu zaledwie dwóch lat. Wśród TOP 20 stron WWW pojawiły się takie serwisy jak Zoom czy WhatsApp, co jest wynikiem popandemicznych nawyków i chęci utrzymywania kontaktu także po restrykcyjnym lockdownie.

Według najnowszego rankingu serwisu SimilarWeb w TOP 10 sami giganci, tacy jak Google (90,9 mld odwiedzin/mies.), YouTube (34,6 mld odwiedzin/mies.), Facebook (22,4 mld odwiedzin/mies.), Twitter, Instagram, Wikipedia, Baidu, Yahoo czy Yandex.

Pierwszą dziesiątke zamyka serwis z filmami dla dorosłych XVideos z 3,3 miliardami odwiedzających w ciągu miesiąca. Co ciekawe popularny Pornhub spadł o ponad 10 miejsc w dół i uplasował się na 18. miejscu.

TOP 10 stron internetowych w maju 2021 roku (świat i Polska)

miejsce 🏆świat 🌐Polska 🇵🇱
1.Google.comGoogle.com
2.YouTubeYouTube
3.FacebookFacebook
4.TwitterWP
5.InstagramAllegro
6.WikipediaGoogle.pl
7.BaiduOnet
8.YandexInteria
9.Yahoo!Wikipedia
10.XvideosOLX

Jeśli chodzi o nasze rodzime nawyki przeglądania ulubionych stron internetowych, to w zasadzie nie zmieniły się od zestawiania z 2019 roku. Oczywiście Google, YouTube i Facebook są na podium. Dopiero czwarte miejsce zajął rodzimy serwis – Wirtualna Polska, a za nim Allegro i polska strona wyszukiwarki Google. Pierwszą dziesiątkę zamykają kolejno Onet, Interia, Wikipedia i OLX.

Ile serwisów z powyższego zestawienia odwiedzasz każdego dnia? Myślę, że minimum 3 z nich znajdzie się w historii przeglądania! Ciekawe będzie zobaczyć, jak to zestawienie zmieni się za dwa lata?

źródło: SimilarWeb (1) (2) | Statista