John McAfee został znaleziony martwy w hiszpańskim więzieniu

Ekscentryczny potentat programistyczny John McAfee, najbardziej znany z pakietu programów antywirusowych, zmarł w środę w hiszpańskim więzieniu po tym, jak sąd w tym kraju zezwolił na jego ekstradycję do USA. Miał 75 lat.

John McAfee

Przedsiębiorca John McAfee, znany z popularnego oprogramowania antywirusowego zmarł w wieku 75 lat. Według hiszpańskojęzycznych publikacji El Mundo i El Pais, policja znalazła McAfee’ego martwego w celi więziennej w Barcelonie, gdzie czekał na ekstradycję do USA. Miał stawić czoła zarzutom uchylania się od płacenia podatków. Rzecznik katalońskiego Departamentu Sprawiedliwości potwierdził śmierć Reutersowi. Władze uważają, że popełnił samobójstwo, ale przyczyna śmierci nie została oficjalnie ustalona.

Hiszpańskie władze aresztowały McAfee na lotnisku w Barcelonie w październiku 2020 roku po oskarżeniu prokuratorów federalnych USA w sprawie zarzutów oszustwa i prania pieniędzy, a także zarzutów o uchylanie się od płacenia podatków związanych z jego nieudaną próbą kandydowania w wyborach prezydenckich w USA w 2020 r. na kandydata Partii Libertariańskiej. McAfee rzekomo nie składał zeznań podatkowych przez cztery lata między 2014 a 2018 rokiem, mimo że uzyskał „znaczny dochód” z różnych źródeł, w tym z pieniędzy, które zarobił na promowaniu kryptowalut i sprzedaży praw do swojej historii życia na potrzeby filmu dokumentalnego.

Chociaż jest najbardziej znany z oprogramowania antywirusowego, które nosi jego imię, w ostatnich latach McAfee przyciągnął uwagę mediów głównie ze względu na swoje nieobliczalne zachowanie. W 2012 roku, kiedy mieszkał w Belize, został oskarżony o zapłacenie zabójcy 5000 dolarów za zamordowanie sąsiada. Niedawno władze Republiki Dominikany aresztowały McAfee’ego pod zarzutem podróżowania na jachcie załadowanym bronią dużego kalibru i innym sprzętem wojskowym.

W więzieniu jest wiele smutku i wrogości napisał niedawno McAfee na swoim koncie na Twitterze. Jestem stary i zadowolony z jedzenia i łóżka, ale dla młodych więzienia to horror

źródło: Engadget