Apple skraca okres próbny Apple TV+ z roku do 3 miesięcy

Od 1 lipca 2021 roku każdy kto aktywuje nowo zakupione urządzenie Apple’a, otrzyma dostęp do Apple TV+ na 3 miesiące zamiast na 12 miesięcy, jak to było do tej pory.

Promocja Apple TV+ 12 miesięcy za darmo przy aktywacji do 30 czerwca 2021 r.

Aby być tak dobrze znanym z usług, jak ze sprzętu i oprogramowania, Apple hojnie udostępnia bezpłatne wersje próbne, oferując rok Apple TV Plus za darmo i wielokrotnie rozszerzając ofertę. Ale wkrótce to się zmieni — od 1 lipca 2021 roku osoby, które kupią nowe urządzenia Apple’a, będą miały do ​​dyspozycji tylko trzy miesiące bezpłatnego przesyłania strumieniowego wideo, a nie rok. Po zakończeniu okresu próbnego zacznie się naliczanie kosztu subskrypcji Apple TV Plus 24,99 zł miesięcznie.

Apple nie chwali się szczególnie tą zmianą, ale jest ona wymieniona drobnym drukiem na nowej stronie produktu Apple TV 4K, Apple TV, oraz w oficjalnych warunkach Apple’a dotyczących promocji. Na stronie produktowej firma zachęca, aby kupić Apple TV 4K przed 30 czerwca, a dostaniemy Apple TV+ na rok w prezencie. Nowa treść warunków oferty określa już nowe zasady:

  • Spełniające określone warunki urządzenia aktywowane 1 lipca 2021 r. lub później kwalifikują się do bezpłatnej trzymiesięcznej subskrypcji Apple TV+. Natomiast spełniające określone warunki urządzenia aktywowane
    30 czerwca 2021 r. lub wcześniej kwalifikują się do bezpłatnej rocznej subskrypcji Apple TV+.

Skrócenie bezpłatnego okresu próbnego może być sygnałem, że firma czuje się wystarczająco pewnie ze swoim serwisem streamingowym, aby ludzie z niej chcieli korzystać, niezależnie od tego, czy będzie to nowy sezon Teda Lassa w lipcu, czy jeden z większych, przebojowych seriali telewizyjnych, które firma zaplanowała przez resztę roku, jak Inwazja czy Fundacja. Jeśli chodzi o Teda Lasso, Apple wyraźnie stara się wzbudzić podekscytowanie. Firma ogłosiła w poniedziałek nowy zwiastun drugiego sezonu serialu.

W wakacje miłośnicy serialu See będą mogli obejrzeć kolejny sezon, a we wrześniu dalsze losy bohaterów The Morning Show.

Apple TV+ w w prezencie na 12 mies. - aktywacja przed 30 czerwca 2021 r.

Utrata dodatkowych dziewięciu miesięcy usługi VOD, która jest teraz całkiem solidna, może nieco utrudnić przełknięcie kosztów drogich produktów Apple. Jeśli jednak kupisz i aktywujesz urządzenie przed 30 czerwca 2021 roku, nadal możesz skorzystać z dłuższej promocji.

Kwalifikujące się urządzenia: każdy nowy iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV lub Mac, na którym może działać najnowsza wersja systemu iOS, iPadOS, tvOS lub macOS, zakupiony od Apple lub autoryzowanego sprzedawcy Apple.

źródło: Apple