Google Workspace dostępne dla każdego

Google ogłasza serię kolejnych aktualizacji w Google Workspace, by zaoferować jeszcze bardziej zintegrowane rozwiązanie do komunikacji i współpracy.

Google Workspace

Jednocześnie teraz każdy z ponad trzech miliardów użytkowników indywidualnych internautów, a także użytkowników korporacyjnych i z sektora edukacji ma dostęp do pełnego zestawu możliwości jakie dają produkty Google Workspace, takie jak Gmail, Czat, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze czy Meet. Oprócz udostępnienia Google Workspace wszystkim użytkownikom, Google ogłasza nowe aktualizacje, które odpowiadają na wyzwania i szanse, jakie wprowadza hybrydowy model pracy:

 • Ewolucja funkcji Pokoje (Rooms) w Czacie w Spaces
 • Nowa oferta abonamentu indywidualnego: Google Workspace Individual
 • Nowe ulepszenia w usłudze Google Meet ułatwiające współpracę 
 • Nowe narzędzia bezpieczeństwa i prywatności we wszystkich narzędziach Google Workspace

Google Workspace dla każdego

Codziennie najbardziej innowacyjne firmy, szkoły i organizacje non-profit na całym świecie korzystają z Google Workspace, aby ulepszyć sposób pracy i razem osiągać sukcesy. Czołowi dostawcy usług medycznych rewolucjonizują opiekę nad pacjentami, a szkoły przekształcają zdalne nauczanie w bardziej osobiste doświadczenia dla uczniów. Od dziś Google Workspace jest dostępne dla każdego posiadającego konto Google, co oznacza, że przyjaciele, rodzina i inni mogą pozostawać w kontakcie, wspólnie pracować i udostępniać przydatne informacje w obrębie jednej przestrzeni. Można na przykład z łatwością zorganizować zajęcia młodzieżowej ligi sportowej czy zbiórkę pieniędzy na ważny cel, a nawet przekształcić swoje hobby w prosperujący biznes. 

Wszyscy użytkownicy mogą od dzisiaj uruchomić zintegrowane funkcje Google Workspace poprzez włączenie Czatu w Gmailu

Przestrzeń do realizacji projektów, która na nowo łączy treści, ludzi i konwersacje

Wraz z wprowadzeniem Spaces, dotychczasowa funkcja pokoi w Czacie przekształca się w miejsce do zarządzania kontaktami, tematami i projektami w Google Workspace. W kolejnych miesiącach będziemy wprowadzać usprawniony i elastyczny interfejs użytkownika, który ułatwi zarówno zespołom, jak i pojedynczym użytkownikom monitorowanie wszystkiego, co dla nich ważne.

Planowanie zjazdu rodzinnego w Spaces (Google Workspace)
Planowanie zjazdu rodzinnego w Spaces (Google Workspace)

Dzięki nowym funkcjom, takim jak grupowanie wątków, lista obecności, ustawianie statusów, ekspresyjne reakcje i składany widok, Spaces będą płynnie integrować się z plikami i zadaniami, dzięki czemu Google Workspace stanie się miejscem, w którym można zrobić więcej – razem. Spaces będzie również przestrzenią do dzielenia się wiedzą i budowania społeczności, bez względu na wielkość zespołów, w której będzie można zarządzać wszystkimi istotnymi informacjami, rozmowami i plikami dla projektu, a tematy – nawet na poziomie dużej organizacji – mogą być inteligentnie moderowane. Dzięki możliwości przypinania wiadomości w miejscu widocznym dla wszystkich, Spaces pozwolą zespołom pozostawać dobrze poinformowanymi i w kontakcie.

Nowa oferta abonamentu indywidualnego: Google Workspace Individual

Google Workspace wprowadza również Workspace Individual –  łatwe w użyciu i dające wiele możliwości rozwiązanie, stworzone by wspierać indywidualnych właścicieli firm w rozwijaniu, prowadzeniu i ochronie ich działalności. Ten nowy abonament zapewnia funkcje premium, takie jak inteligentne rezerwacje, profesjonalne połączenia wideo czy spersonalizowany e-mail marketing, a w planach jest poszerzenie oferty. W ramach istniejącego konta Google subskrybenci mogą łatwo zarządzać wszystkimi swoimi osobistymi i zawodowymi zobowiązaniami z jednego miejsca, mając dostęp do pomocy technicznej Google i mogąc w pełni wykorzystać możliwości swojego rozwiązania.

Oferta Workspace Individual zostanie wkrótce udostępniona w pierwszych sześciu krajach – Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii, Brazylii i Japonii. Zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizacje na temat Google Workspace Individual. 

Nowe ulepszenia w Google Meet – współpraca na równych zasadach

W miarę jak pracownicy firm wracają do biur, Google Workspace ogłasza nowe innowacje, które zapewniają równość we współpracy – możliwość wniesienia takiego samego wkładu do ogółu pracy, niezależnie od lokalizacji, stanowiska, poziomu doświadczenia, języka czy preferowanego urządzenia.

 • Companion Mode w Google Meet: Companion Mode daje każdemu uczestnikowi spotkania dostęp do interaktywnych funkcji i elementów takich jak ankiety, czat, możliwość podnoszenia ręki, zadanie pytania, napisy na żywo i inne, bez względu na lokalizację. Pracownicy, którzy znajdują się w jednej sali konferencyjnej, mogą włączyć tryb Companion Mode na swoich urządzeniach osobistych, dzięki czemu otrzymają własny kafelek wideo w aplikacji Meet i będą mogli pozostać w kontakcie ze swoimi wdzwaniającymi się kolegami i koleżankami. Companion Mode będzie dostępny w przeglądarce, a we wrześniu w nadchodzącej, nowej wersji aplikacji internetowej Google Meet; wkrótce pojawi się także w wersji mobilnej. 
Companion Mode w Google Workspace
 • Nowe opcje odpowiedzi w Kalendarzu: Aby umożliwić organizatorom lepsze planowanie spotkań hybrydowych, osoby zaproszone będą mogły wkrótce – razem z odpowiedzią na zaproszenie – wskazać czy dołączą do spotkania w sali konferencyjnej, czy zdalnie.
 • Usprawnienia w urządzeniach obsługujących Google Meet: Od września Google Workspace umożliwia korzystanie z nowych interaktywnych funkcji, w tym funkcji podniesienia ręki czy możliwości otrzymywania powiadomień z ankiet i Q&A na wszystkich urządzeniach, na których działa Google Meet. Mowa tu także o urządzeniach wykorzystywanych w salach konferencyjnych, takich jak Series One czy Nest Hub Max. 
 • Nowe narzędzia kontroli, dzięki którym spotkania będą bezpieczniejsze: W przyszłym miesiącu Google wprowadzi narzędzia moderacji dla organizatorów spotkań w Google Meet, dając im możliwość zablokowania korzystania z czatu w trakcie spotkania czy zakazania prezentowania podczas spotkań, pozwalając również na zarządzanie opcjami wyciszenia u uczestników. 

Współpraca hybrydowa w Google Workspace pełna innowacji i zaufania

Podczas gdy organizacje szukają nowych sposobów na bezpieczną współpracę w hybrydowym modelu pracy, Google przedstawia kilka narzędzi, które pomogą w realizacji tego celu:

 • Szyfrowanie po stronie klienta pomoże klientom zachować poufność informacji, spełniając jednocześnie szereg potrzeb w zakresie zgodności i suwerenności danych. Poprawi to również bezpieczeństwo spotkań odbywających się w Google Meet, kiedy funkcjonalność ta zostanie wprowadzona jesienią tego roku.
 • Zasady zaufania dla Dysku, które pomogą kontrolować udostępnianie plików w obrębie organizacji i poza nią,
 • Etykiety w Dysku, które kategoryzują pliki i stosują odpowiednie oznaczenia w oparciu o poziom wrażliwości danych,
 • Ulepszone zabezpieczenia przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem, które pomogą w ochronie przed zagrożeniami wewnętrznymi i błędami popełnianymi przez użytkowników.

źródło: Google Polska