Zegarki Swatch Space Collection (NASA) już dostępne!

Firma Swatch sięga gwiazd, wydając całkowicie z nową kolekcję Space, która jest inspirowana NASA i jej ikonicznymi skafandrami kosmicznymi.

Zegarki Swatch Space Collection (NASA, 2021)

Marka Swatch wierzy, że to jak wykorzystasz swój czas zależy od Ciebie, a hasło „Sky is the limit” nie istnieje. Choć postrzeganie NASA różni się w zależności od pokolenia, jedna rzecz pozostaje niezmienna – zdolność agencji kosmicznej do zawładnięcia wyobraźnią społeczeństwa poprzez chęć odkrywania gwiazd i nowych horyzontów. Najnowsza kolekcja marki wykorzystuje to uczucie, inspirując ludzi do snucia wielkich marzeń, tworzenia własnego wszechświata i jak najlepszego wykorzystania czasu spędzonego na Ziemi.

Kolekcja SPACE, napędzana pasją do innowacji, inspirowana NASA, odsłania kolejny rozdział historii Swatch BIOCERAMIC. Zegarek Swatch z bioceramiki, w dwóch trzecich wykonany z ceramiki, a w jednej trzeciej z bioplastiku, łączy najlepsze cechy obu tych elementów – jest niezwykle odporny i jedwabisty w dotyku. Trzy z pięciu zegarków w kolekcji powstały z materiałów pochodzenia biologicznego i są inspirowane skafandrami kosmicznymi noszonymi przez astronautów NASA.

Czy wiesz, że…?

W 1996 roku szwajcarski astronauta Claude Nicollier miał na sobie zegarek Swatch Access To Space – SKZ100, kiedy wsiadł na pokład promu kosmicznego Columbia z misją uwolnienia włoskiego satelity. Zegarek noszony podczas tej niezwykłej podróży został podarowany Nicolasowi G. Hayekowi i jest nadal eksponowany w muzeum w siedzibie marki Swatch.

  • BIG BOLD CHRONO EXTRAVEHICULAR inspiruje się ikonicznym białym skafandrem kosmicznym. Białe ska- fandry, pierwszy raz ubrane w 1983 r. przez Story’ego Musgrave’a oraz Donalda Petersona, chroniły astro- nautów NASA przed promieniowaniem słonecznym. Biały model Chrono posiada kopertę o średnicy 47 mm wykonaną z BIOCERAMIKI oraz szkiełko wykonane z plastiku pochodzenia biologicznego. Koronka zegarka umiejscowiona jest na godzinie 3. Stoper nie jest ust- awiony standardowo – na znaczniku pełnej godziny, ale dziesięć sekund wcześniej i jest zaznaczony na czerwono – wskazując końcowe odliczanie do startu. Czerwone i niebieskie szlufki, a także logo NASA na pasku dopełniają design zegarka.
  • Pomarańczowy skafander ACES (Advanced Crew Escape Suit), potocznie znany jako „kostium-dynia” był inspiracją dla drugiego modelu BIG BOLD CHRONO LAUNCH. Jaskrawo pomarańczowy kolor zegarka odzwierciedla kolorystykę skafandrów, a niebieskie, czerwone i białe elementy, a także logo NASA na pasku zegarka odwołują się do charakterystycznej dla NASA bazy kolorów i designu. Pomarańczowy Chrono posiada kopertę o średnicy 47 mm wykonaną z BIOCERAMIKI oraz szkiełko wykonane z bioplastiku. Koronka zegarka umiejscowiona jest na godzinie 3. Stoper także nie jest ustawiony standardowo, ale dziesięć sekund wcześniej i jest zaznaczony na czerwono, aby jeszcze lepiej wskazywać końcowe odliczanie do startu.
Zegarki Swatch Space Collection (NASA, 2021)
  • BIG BOLD JUMPSUIT odzwierciedla codzienne, niebieskie skafandry noszone przez astronautów podczas konferencji prasowych lub podczas pracy w centrum NASA. Niebieski zegarek posiada koronkę o średnicy 47 mm, wykonaną z BIOCERAMIKI oraz szkiełko wykonane z plastiku pochodzenia biologicznego. Koronka jest umieszczona na godzinie 2, a białe szlufki paska, wskazówki z Swatch Glow i logo NASA na pasku dopełniają niezwykły design zegarka.page2image36243520

Kolekcję Swatch Space uzupełniają dwa modele: TAKE ME TO THE MOON GENT – z przezroczystą kopertą o średnicy 34 mm oraz SPACE RACE NEW GENT z lustrzaną tarczą w kolorze srebrnym.

Swatch Space Collection (NASA, 2021) Exclusive Set

W wybranych sklepach firmy Swatch dostępna będzie ekskluzywny set, zawierający pełną kolekcję SPACE, a także dodatkowy model z kolekcji najmłodszego przedstawiciela rodziny Swatch. Premiera zegarków w Polsce zaplanowana była na 5 czerwca 2021 roku.page2image36243712

źródło: Swatch