Signify udostępniło nową aplikację „Philips Hue”

W nowej aplikacji Philips Hue poprawiono wydajność i komfort użytkowania, dzięki łatwiejszym automatyzacjom, nowej galerii scen Hue i innym funkcjom.

Philips Hue - nowa aplikacja mobilna

Firma Signify wprowadza na rynek czwartą generację aplikacji mobilnej Philips Hue. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom milionów użytkowników Philips Hue na całym świecie, system będzie jeszcze bardziej intuicyjny i funkcjonalny. Przebudowana od podstaw, całkowicie nowa aplikacja Philips Hue została zaprojektowana jako fundament przyszłości inteligentnego oświetlenia. Zastosowanie najnowszych technologii optymalizuje jej działanie zarówno pod względem ogólnej funkcjonalności, jak i komunikacji z systemem inteligentnego oświetlenia, zapewniając jednocześnie prostą i sprawną obsługę.

Udoskonalona zakładka główna ułatwia wybór idealnej sceny 

Zmiany w aplikacji są widoczne od razu po otwarciu przeprojektowanej zakładki głównej. Użytkownicy mogą teraz w mgnieniu oka zobaczyć wszystkie swoje światła i sceny, dzięki możliwości wyboru widoku kafelkowego. Umożliwia to szybkie sterowanie światłami i ustawianie scen bez konieczności nawigowania między różnymi ekranami. Zakładka główna w nowej aplikacji zawiera również galerię scen Hue, która pozwala w łatwy sposób odkryć i podejrzeć kolekcję tych stworzonych przez ekspertów marki w dziedzinie oświetlenia. Kolejnym dodatkiem do zakładki jest długo wyczekiwana możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy wieloma mostkami Hue. Użytkownicy, którzy mają kilka domów w tej samej aplikacji lub oddzielne mostki Hue dla różnych obszarów domu, teraz będą mogli sterować swoim inteligentnym oświetleniem szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dostęp do pakietu rozszerzonych możliwości automatyzacji 

W nowej aplikacji użytkownicy nie będą już definiować rutyn — zamiast tego będą ustawiać automatyzacje. Poprzednia zakładka „rutyny” została zastąpiona nową zakładką „automatyzacje”, która oferuje bardziej zaawansowane opcje regulacji, umożliwiając użytkownikom jeszcze łatwiejszą personalizację inteligentnego oświetlenia. 

Dostępna jest również jedna z najbardziej pożądanych i oczekiwanych aktualizacji — geofencing. Podczas korzystania z automatyzacji, uruchamianej w momencie wychodzenia lub powrotu do domu, aplikacja Hue, przed wyłączeniem świateł, sprawdza, czy wyznaczony obszar na pewno jest pusty. Dzięki temu, pozostali domownicy korzystający z aplikacji, nie będą musieli mierzyć się z nagłym wyłączaniem światła.

Ponadto zoptymalizowany został sposób działania automatyzacji, która imituje światło zachodzącego i wschodzącego słońca. Użytkownicy mogą teraz wybrać zachód i wschód słońca lub konkretną godzinę rozpoczęcia automatyzacji, a także wyłączyć światła po jej zakończeniu. 

Przyjazdy interfejs i więcej opcji zarządzania światłem

W czwartej generacji aplikacji Hue wprowadzono ponad sto zmian, co sprawiło, że stała się ona jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu. Na przykład, ustawienia świateł, pomieszczeń i scen można teraz skonfigurować z poziomu zakładki głównej. Kolejna wprowadzona możliwość to dodawanie nowego światła, nie tylko z poziomu ustawień, ale też z poziomu konkretnego „pomieszczenia”. Innymi słowy, najczęściej używane funkcje znajdują się teraz w bardziej przystępnych miejscach.

Zrzuty ekranów z aplikacji Philips Hue

Dynamiczne sceny — czyli pierwsza aktualizacja 

Signify zapowiedziało już nadchodzącą aktualizację nowej aplikacji Hue, która będzie dostępna latem 2021 roku, umożliwiając użytkownikom korzystanie z dynamicznych scen. Dzięki tej funkcji, każde ze świateł w pomieszczeniu lub strefie będzie powoli przechodzić przez różne kolory dynamicznej sceny. Zamiast statycznego światła w jednym kolorze, wprowadzają one nowy poziom efektów świetlnych i tworzą atmosferę nieporównywalną z żadną inną. 

Nowa aplikacja Philips Hue dostępna jest do pobrania w App Store i Google Play Store. W tym tygodniu aplikacja może zostać automatycznie zaktualizowana dla obecnych użytkowników Philips Hue. Przy pierwszym uruchomieniu nowej aplikacji, użytkownicy zostaną poprowadzeni przez proces migracji swoich aktualnych ustawień, scen świetlnych i procedur oraz nowych funkcji i zmian w systemie.

źródło: Signify | Philips Hue