Apple publikuje podsumowania sesji WWDC21 na YouTubie

Podobnie jak w ostatnich latach, w tym tygodniu firma Apple zaczęła publikować na swoim oficjalnym kanale YouTube publikacje wideo z sesji konferencji WWDC21.

Pierwszy film, „WWDC21 Day 1: iO-Yes!”, został wyemitowany w poniedziałek i podsumowuje konferencję, podczas które przedstawiono światu iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey. Najważniejsze wydarzenia pierwszego dnia konferencji Worldwide Developers Conference 2021 to przeprojektowane Mapy ze szczegółowymi zasobami 3D, aktualizacje Safari, rozpoznawanie obrazu na żywo, dźwięk przestrzenny w FaceTime, SharePlay, nowe opcje audio Apple TV, alerty separacji Znajdź mój, iCloud+ i nie tylko. Apple wspomniało również o kilku nadchodzących funkcjach, które nie są planowane na premierę jesienią tego roku. Należą do nich karty identyfikacyjne w Apple Wallet, a także obsługa kluczy do cyfrowego domu, samochodu i hotelu.

Podsumowanie drugiego dnia, zatytułowane „Byte Passwords!”, zwraca uwagę na klasyfikację dźwięku, ShazamKit, specjalne spotkanie z inżynierem lotnictwa Tierą Fletcher, nowy interfejs API Screen Time, obejmujący projektowanie aplikacji, subskrypcje w aplikacji w StoreKit 2, interakcja w pobliżu oraz logowanie Face ID i Touch ID w systemie tvOS.

Wraz z codziennymi podsumowaniami Apple tworzy codzienne poranne podsumowania, które są udostępniane za pośrednictwem aplikacji Developer.

źródło: Apple