realme zapowiada debiut flagowca realme GT w Polsce i plany na temat 5G

Marka realme ogłasza swoje plany popularyzacji 5G i zapowiada debiut flagowca realme GT w Polsce jeszcze w tym miesiącu.

realne GT - zapowiedź premiery na czerwiec 2021 r.

W czwartek 3 czerwca 2021 roku odbyła się debata „Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich”, na której przedstawiciele realme ogłosili, że do 2020 roku udział smartfonów 5G wśród wszystkich urządzeń marki wzrośnie do 70%. Producent zapowiedział, że w najbliższych latach wprowadzi na rynek smartfon 5G w cenie ok. 100 dolarów, co ma przyśpieszyć powszechny dostęp do szybkiej sieci. Marka ogłosiła także, że flagowy model realme GT oparty na układzie Qualcomm Snapdragon 888 zadebiutuje w Polsce jeszcze w czerwcu tego roku. Będzie to jeden w pierwszych smartfonów z tym procesorem na naszym rynku.

Marka realme ogłosiła, że w ciągu trzech najbliższych lat umożliwi korzystanie z najnowszej technologii 5G w smartfonach nawet 100 milionom młodych ludzi na całym świecie. Na debacie współorganizowanej przez realme, GSMA, Counterpoint Research i Qualcomm producent zdradził także, że swoje najnowsze flagowe modele z serii GT wprowadzi na nasz rynek już w czerwcu i w lipcu tego roku. Jako pierwszy zadebiutuje gamingowy model realme GT z procesorem Snapdragon 888.

Dwa flagowce od realme jeszcze tego lata

realme wprowadzi w tym roku na rynek aż dwa flagowe smartfony, co wynika z ogłoszonej w styczniu strategii dwóch platform i dwóch flagowców. Pierwszym z nich będzie realme GT z układem Snapdragon 888, którego premiera odbędzie się jeszcze w czerwcu. Model GT poza topową wydajnością zaoferuje także m.in. innowacyjny mechanizm odprowadzania ciepła i nowoczesne wzornictwo. To jednak nie koniec flagowych premier realme na 2021 rok. W lipcu planowany jest debiut drugiego sztandarowego modelu z serii GT.

5G dla wszystkich

Podczas spotkania przedstawicieli realme, GSMA, Counterpoint Research i Qualcomm odbyło się pod hasłem Globalizacja 5G: Dostępność dla wszystkich. Uczestnicy wymienili się swoimi spostrzeżeniami m.in. na temat technicznych aspektów rozwoju sieci 5G na świecie i sposobów jej popularyzacji także wśród młodych użytkowników.

Liderzy realme potwierdzili ambicje marki do zostania wiodącym ambasadorem popularyzacji sieci 5G w branży. W 2020 roku realme wprowadziło 14 smartfonów obsługujących standard 5G na 21 rynkach, co stanowiło ok. 40% wszystkich urządzeń producenta. Do 2022 roku firma planuje zwiększyć udział smartfonów 5G wśród wszystkich swoich urządzeń do 70% i rozszerzyć obecność marki na 50 krajów. realme zapowiedziało także, że w najbliższych latach wprowadzi na rynek smartfon 5G w cenie ok. 100 dolarów, co ma przyśpieszyć powszechny dostęp do szybkiej sieci.

Marka realme przeznaczona jest głównie dla młodej grupy odbiorców, dla których łatwy dostęp do szybkiej sieci jest szczególnie istotny. Z myślą o nich producent planuje jeszcze w 2021 uruchomienie ponad dziesięciu punktów “5G pop-up stores” na całym świecie. Będą to nowoczesne przestrzenie, w których użytkownicy będą mogli cieszyć się multimedialnymi doświadczeniami opartymi na 5G, jak wybrane gry czy rozrywka AR. Jednocześnie, realme planuje także utworzenie do końca tego roku siedmiu centrów badawczo-rozwojowych, zlokalizowanych na całym świecie i poświęconych innowacjom produktowym oraz technologii 5G. Już teraz 90% zasobów badawczo-rozwojowych marki skupia się na tej tematyce, a w ciągu dwóch najbliższych lat, realme zainwestuje kolejne 300 milionów dolarów w rozwój i popularyzację 5G w skali globalnej.

Szczyt 5G #realme | Globalizacja 5G: dostęp dla wszystkich:

źródło: realne Polska