Część pracowników Apple’a będzie pracować hybrydowo od września

Firma Apple prosi swoich pracowników o powrót do biura na trzy dni w tygodniu począwszy od początku września tego roku. Wszyscy będą mieli 2 tygodnie pracy zdalnej w roku.

Logo Apple składające się z kolorowych części

Tim Cook wysłał w środę e-mail informujący personel firmy o zmianie trybu pracy od września 2021 roku:

Pomijając wszystko, co udało nam się osiągnąć, podczas gdy wielu z nas zostało rozdzielonych, prawda jest taka, że ​​w minionym roku brakowało czegoś istotnego: siebie nawzajem (…) wideokonferencje zmniejszyły dzielący nas dystans, ale są rzeczy, których po prostu nie da się odtworzyć.

Cook powiedział, że większość pracowników będzie proszona o przychodzenie do biura w poniedziałki, wtorki i czwartki, z możliwością pracy zdalnej w środy i piątki. Zespoły, które muszą pracować osobiście, wracają na cztery do pięciu dni w tygodniu.

Przeczytaj również: Pracownicy wolą pracę zdalną – według nich jest bardziej efektywna!

Zgodnie z listem pracownicy mają również możliwość pracy zdalnej przez okres do dwóch tygodni w roku, aby „być bliżej rodziny i bliskich, mieć możliwość zmiany, zarządzać nieoczekiwaną podróżą lub z innego powodu. Menedżerowie muszą zatwierdzać wnioski o pracę zdalną.

Zmiana nie jest całkowicie nieoczekiwana dla pracowników Apple’a. Podczas gdy pracownicy pracowali zdalnie podczas pandemii koronawirusa, firma słynęła z pracy w domu jeszcze przed 2020 rokiem. W grudniu Tim Cook powiedział pracownikom, że mogą zostać poproszeni o powrót do biura już w czerwcu, jednak przesunięto termin na wrzesień.

Stanowisko firmy Apple w sprawie pracy zdalnej, jest jednak nadal konserwatywne w porównaniu z innymi gigantami technologicznymi. W maju Google ogłosiło, że 20 procent jego pracowników będzie mogło na stałe pracować z domu. Mark Zuckerberg powiedział, że praca zdalna „to przyszłość” i powiedział pracownikom Facebooka, że ​​wszyscy mogą pracować z domu na zawsze, o ile uzyskają zgodę przełożonego.

W środowym liście Cook zachęcał również wszystkich pracowników do zaszczepienia się.

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć Wasze twarze (…) Wiem, że nie jestem osamotniony w tym, że brakuje mi szumu aktywności, energii, kreatywności i współpracy podczas naszych osobistych spotkań oraz poczucia wspólnoty, które wszyscy zbudowaliśmy.

źródło: Apple | The Verge