7 przydatnych wskazówek dotyczących aplikacji Google na iOS-a

Ekspert Google’a ds. systemu iOS podzielił się 7 wskazówkami dla zaawansowanych użytkowników, dotyczącymi aplikacji firmy Google na iPhone’a i iPada.

Wskazówki firmy Google na temat aplikacji na iOS

Lider Google’a do spraw aplikacji na iOS-a podzielił się ciekawym spojrzeniem na swoje ulubione porady i wskazówki dotyczące aplikacji Google na iPhone’a i iPada dla zaawansowanych użytkowników. Zapoznaj się z tymi 7 poradami dla zaawansowanych użytkowników, od nowych funkcji widżetów i przekazywania za pomocą Chrome Mobile na Maca, po obsługę Face ID na Dysku Google i nie tylko. Weteran technologii Luke Wróblewski jest liderem zespołu iOS w Google, którego dwa główne cele to „upewnienie się, że cała rodzina produktów Google działa równie dobrze pod iOS-em, jak na Androidzie – oraz, aby aplikacje Google korzystały z najnowszych funkcji systemu iOS, aby lepiej działały na iPhonie i iPadzie”.

Wskazówki i porady dla zaawansowanych użytkowników Google pod systemem iOS

W nowym wpisie na blogu Google Wróblewski wyjawił swoje ulubione wskazówki i triki dla zaawansowanych użytkowników. Nie wszystkie z nich będą preferowane w stosunku do niektórych natywnych odpowiedników systemu iOS, ale w zależności od tego, gdzie jesteś jako użytkownik iOS + Google, poniżej znajdziesz kilka fajnych opcji.

1. Widżety

Po pierwsze, widżety. Ulubionym widżetem aplikacji Google na iOS-a według Wróblewskiego są Zdjęcia Google, które wyświetlają „zdjęcia z minionych lat, ostatnie najciekawsze momenty, ulubione zajęcia i nie tylko…” A dzisiejsza nowa aktualizacja to fajna opcja dostosowania widżetu wyszukiwarki Google na iOS-ie.

Widżety Wyszukiwarki Google pod systemem iOS mogą teraz mieć motywy z codziennie aktualizowanymi tłami
Możesz to zrobić w aplikacji Google (iOS), wybierając OgólneWidgetyMotyw widżetów.

Motywy widgetów Google pod systemem iOS

2. Synchronizacja Chrome (handoff)

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Chrome i nie ustawiłeś jeszcze tej konfiguracji, to z pewnością zechcesz to zrobić. Obsługa funkcji Handoff oznacza, że ​​możesz wznowić przeglądanie na Macu od miejsca, w którym zostało przerwane na iPhonie, tak jak w Safari.

W aplikacji Chrome na iOS-a przejdź do prawego dolnego rogu i dotknij ikony menu szaszłykowego z trzema kropkami UstawieniaPrywatność ➔ w sekcji Inne urządzenia ➔ włącz Handoff. Teraz ikona Chrome’a powinna pojawić się w stacji dokującej komputera Mac, gdy masz otwartą stronę na iPhonie lub iPadzie w Chromie i chcesz bezproblemowo otworzyć ją na komputerze

W poście na blogu podkreślono również zabawny widżet do gry „Chrome Dino”. Jeśli potrzebujesz przerwy, wypróbuj widżet Chrome Dino, część najnowszej wersji mobilnegoChrome’a. Ukryta gra pojawia się na stronie nowej karty, gdy Chrome jest offline — ale teraz możesz szybko uruchomić ją bezpośrednio z ekranu głównego. Tylko uważaj na kaktusy…

Widget z gra Dino na mobilnym Chromie pod systemem iOS

Pozostałe rekomendacje Wróblewskiego obejmują wysyłanie wskazówek z Google Maps na iPhone’a, używanie skrótu Siri w Google News, konfigurowanie Face/Touch ID dla Dysku Google i nie tylko.

3. Wysyłaj wskazówki dojazdu na iPhone’a z komputera

W Mapach Google możesz wysyłać wskazówki dojazdu do urządzenia z systemem iOS. Wystarczy kliknąć przycisk Wyślij na telefon w Mapach na komputer. Luke uważa to za szczególnie pomocne, gdy masz zamiar gdzieś dojechać. To jest coś, co jest dla nas naprawdę ważne: integracje nie tylko między naszymi aplikacjami, ale także między różnymi urządzeniami i platformami — mówi Luke. Jeśli widzisz numer telefonu, powinieneś być w stanie go kliknąć, aby zadzwonić – to samo ze wskazówkami. Powinieneś być w stanie wysłać je tam, gdzie potrzebujesz.

4. Natychmiastowe otrzymywanie aktualności

Luke jest także wielkim fanem swojego skrótu Siri do Google News. Skróty Siri automatycznie wykrywają procedury korzystania z aplikacji i sugerują je, kiedy najprawdopodobniej je podejmiesz, na przykład czytając wiadomości codziennie rano i po południu. Myślę, że to naprawdę przydatne doświadczenie, gdy często używane czynności, takie jak sprawdzanie wiadomości, po prostu pojawiają się na telefonie, gdy ich potrzebujesz – mówi Luke. Możesz tworzyć własne skróty za pomocą aplikacji Skróty.

5. Łatwe przełączanie trybu incognito

W aplikacji Google naciśnij i przytrzymaj swój awatar, aby przełączyć się w tryb incognito. Może to być szczególnie przydatne, jeśli chcesz używać iPhone’a jako urządzenia służbowego i osobistego.

6. Ekran prywatności

Jeśli pracujesz publicznie i potrzebujesz dodatkowej warstwy prywatności, możesz wymagać, aby Face ID lub Touch ID logowało się do aplikacji Dysk Google, aby zachować prywatność plików.

7. Pozwól Asystentowi znaleźć Twój telefon

Oczywiście najbardziej przydatną wskazówką dotyczącą aplikacji jest to, co zrobić, gdy nie możesz znaleźć telefonu. Jeśli zgubisz telefon, który ma wszystkie te fajne rzeczy, o których właśnie wspomniałem, nie martw się – mówi Luke. Możesz użyć Asystenta. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć aplikację Asystent Google – zanim zgubisz telefon – a następnie powiedzieć „Hej Google, gdzie jest mój telefon?” A potem możesz wrócić do grania w Chrome Dino.

Sprawdź cały wpis na blogu Google’a The Keyword.

źródło: