#WWDC21 z nowym hashflagiem na Twitterze

Przyszłotygodniowa konferencja dla programistów Apple’a WWDC 2021 ma na Twitterze nowy hashflag – kciuk uniesiony do góry w niebieskim dymku.

#WWDC21 - hashflag na Twitterze (biały kciuk uniesiony do góry w niebieskim dymku)

Tegoroczna konferencja Worldwide Developers Conference WWDC 2021 odbędzie się w tygodniu 7-11 czerwca 2021 roku, a Apple już potwierdziło, że odbędzie się tradycyjna prezentacja inauguracyjna (Keynote) w poniedziałek o 19:00 czasu polskiego (10:00 czasu PDT). Przed wydarzeniem firma dodała do Twittera nowy hashflag #WWDC21 z niestandardową ikoną oficjalnego hashtagu wydarzenia.

Hashflag to ikona wyświetlana obok niektórych specjalnych hashtagów na Twitterze. Firma Apple wielokrotnie korzystała z tej funkcji w przeszłości, na przykład podczas kwietniowego wydarzenia. W tym roku hashflag wybrany dla #WWDC21 to niebieska ikona przypominająca iMessage, w której umieszczono białą ikonę kciuka uniesionego ku górze.

Przynajmniej na razie dostępna jest tylko statyczna wersja hashflagi #WWDC21, ale firma zwykle włącza animowaną wersję, gdy nadchodzi dzień wydarzenia.

Wcześniej firma uruchomiła również stronę internetową, na której będzie można obejrzeć transmisję na żywo – z nową grafiką przedstawiającą Memojis wokół dymków wiadomości. Nie musi to jednak oznaczać, że WWDC 2021 skupi się wyłącznie na nowych funkcjach iMessage.

Wydarzenie będzie transmitowane również na YouTubie:

Możesz teraz wypróbować nowy hashflag WWDC 2021, publikując tweeta z hashtagiem #WWDC21.

źródło: Apple | @HashflagArchive