Nowy smartfon w dobrej cenie – kiedy smartfony tanieją?

Chcesz wiedzieć, kiedy smartfony tanieją, aby kupić okazyjnie najlepszy model? Przeczytaj poniższy artykuł i upoluj swój nowy smartfon w atrakcyjnej cenie.

Kobieta nagrywająca smartfonem wideo koncertu

Smartfony są obecnie jednym z podstawowych sprzętów elektronicznych, z których korzysta większość społeczeństwa. Udostępniają szereg funkcjonalności niekończących się jedynie na komunikacji. Dlatego kiedy planujesz kupić nowy telefon, szukasz atrakcyjnych ofert na wysokiej klasy sprzęt w dobrej cenie.

Może Cię zainteresować także: Na co zwrócić uwagę kupując smartfona?

Kiedy smartfony tanieją? Najlepsze okazje do kupna nowego telefonu

Planujesz zakup smartfona i szukasz informacji kiedy smartfony tanieją?  Obniżki cen mogą występować w różnych momentach w roku, mogą też być zależne od wielu czynników. W wielu przypadkach niższe ceny ogłaszają:

  • producenci w porozumieniu z dystrybutorami organizującymi promocje,
  • obniżka cen smartfonów może wynikać także z akcji danego sklepu czy sieci,
  • sklepy na sezonowych wyprzedażach,
  • sprzedawcy po targach elektroniki i prezentacjach nowych modeli danego producenta.

Duży wpływ na koszt zakupu telefonu smart mogą mieć wszystkie te czynniki.

Kobieta siedząca na parapecie ze smartfonem

Nowy model na rynku a jego poprzednicy

Bardzo często wpływ na to, kiedy smartfony tanieją ma prezentacja nowych modeli. Odbywa się to zwykle podczas premier danych producentów czy na międzynarodowych targach elektroniki takich jak CES bądź Electronics Shows. Automatycznie w zbliżonych terminach można liczyć na faktycznie obniżki cen poprzedników nowych modeli smartfonów, które zachęcają do zakupu. Wielu producentów ma w sprzedaży równolegle kilka różnych telefonów tej samej klasy, jeżeli sprawdziły się w użytkowaniu, a z upływem czasu fabrycznie nowe modele stają się tańsze.

Wyprzedaże sezonowe i black friday

Dobrą okazją do zakupu nowego smartfona będzie wyprzedaż, promocja czy tak zwany black friday. Może być to czas, kiedy smartfony tanieją nawet o kilkaset złotych. Końcówki serii, mniej popularne modele czy produkty marek cieszących się mniejszym udziałem w rynku mogą osiągać wyjątkowo niskie ceny.

Promocje cenowe producentów smartfonów

Niejako osobną kategorią czasu, kiedy smartfony tanieją, jest promocja dystrybutora lub producenta. To również szansa na dużą obniżkę czy akcję z dodatkowymi gratisami. Średnia cena smartfona może być także niższa dzięki promocjom typu zakup nowego modelu, a w gratisie prostszy telefon tej samej marki.

Kobieta w czerwonej czapce ze smartfonem w ręku

Jak sprawdzić faktyczną cenę nowego smartfona?

Warto korzystając konkretnej propozycji cenowej na model telefonu upewnić się, że jest ona faktycznie atrakcyjna. Świetnie sprawdzają się w tej roli porównywarki cen, które agregują oferty wielu sklepów. Mogą mieć również możliwość sprawdzenia tendencji ceny, czy niektórych historycznych wartości. Dzięki temu wiesz, że wybierasz naprawdę dobrą ofertę.

Gdzie szukać tanich smartfonów i prawdziwych okazji?

Wiesz już, kiedy smartfony tanieją i chcesz trzymać rękę na pulsie? Wejdź na Ceneo.pl, by znaleźć najlepiej dopasowany do twoich potrzeb sprzęt w niskiej cenie. Sprawdź też opinie innych użytkowników o wybranych smartfonach i kup swój nowy sprzęt od zaufanych sprzedawców jeszcze dziś.

artykuł partnerski