Jetpack Boost przyśpieszy Twoją stronę na WordPressie

Jetpack Boost to wtyczka do WordPressa, która zapewnia optymalizacje jednym kliknięciem, jednocześnie zwiększając wydajność Twojej witryny na WordPressie w celu lepszego pozycjonowania.

Jetpack Boost

Najnowsza wtyczka Jetpack Boost od Automattic pozwala zoptymalizować witrynę za pomocą tych samych technik, które są stosowane w witrynach internetowych odnoszących największe sukcesy na świecie. Każda technika jest spakowana jako moduł, który można oddzielnie aktywować, aby wypróbować rezultaty. Wtyczka przeszła fazę testów w kwietniu tego roku i obecnie może zostać pobrana z oficjalnego repozytorium wtyczek na WordPress.org w wersji 1.0.6, przez wszystkich posiadających strony działające na WordPressie.

Może Cię zainteresować także: Nowości w systemie WordPress 5.7

Co to jest Web Vitals?
Web Vitals to pomiary, których Google używa do lepszego zrozumienia doświadczeń użytkowników w witrynie. Poprawiając wyniki Web Vitals, poprawiasz również wygodę użytkowników w swojej witrynie.
Możesz przeczytać więcej o projekcie Web Vitals na web.dev.

Wtyczka Jetpack Boost jest bezpłatna, i ma taka pozostać, nawet gdy zostaną dodane nowe funkcje w przyszłości. Mogą też pojawić się dodatkowe funkcje premium, które automatyzują niektóre funkcje, ale celem wtyczki jest użyteczność, niezależnie od tego, czy jest to wersja bezpłatna, czy premium.

Celem Jetpack Boost jest zapewnienie łatwego rozwiązania zapewniającego witrynom stojącym na WordPressie poprawę wskaźników wrażeń użytkowników związanych z szybkością i podstawowymi funkcjami.

Niektóre wtyczki WordPressa zaprojektowane w celu poprawy wskaźników prędkości wymagają pewnej wiedzy technicznej, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Jednak Jetpack Boost ma być łatwym rozwiązaniem do przyspieszenia witryny za jednym kliknięciem. Podczas gdy obecna wersja przyspiesza trzy obszary, Boost może rozszerzać się o więcej funkcji, zwłaszcza, że ​​programiści otrzymują coraz więcej opinii od licznej grupy użytkowników.

Czy wiesz, że?

4x

Strony, które ładują się dłużej niż 3 sekundy, mają czterokrotnie wyższy współczynnik odrzuceń niż strony, które wczytują się w maksymalnie 2 sekundy.
(źródło: Pingdom).

20%

Jednosekundowe opóźnienie w ładowaniu może zmniejszyć współczynniki konwersji o 20%.
(źródło: Google).

Nowa wtyczka do optymalizacji szybkości witryny Jetpack Boost ma trzy główne funkcje, które mogą zostać rozszerzone

Czy optymalizujesz witrynę pod kątem doświadczenia użytkownika? Zwiększenie szybkości witryny, stabilności treści i interaktywności może poprawić rankingi organiczne, świadomość marki i sprzedaż.

1. Optymalizacja struktury CSS

CSS (Cascading Style Sheets) to kod (instrukcje), który mówi przeglądarce, jak ma wyglądać strona internetowa. CSS zarządza szerokością strony internetowej, jakie kolory są używane dla czcionek, dyktuje rozmiar obrazów i zasadniczo wszystko, co ma związek z tym, jak powinna wyświetlać się strona internetowa w przeglądarce. CSS jest również zasobem blokującym renderowanie. Oznacza to, że strona internetowa nie może zostać wyświetlona (wyrenderowana przez przeglądarkę), dopóki CSS nie zostanie w pełni pobrany i udostępniony przeglądarce.

Krytyczny CSS to technika tworzenia wrażenia szybko ładującej się strony internetowej poprzez wyodrębnianie kodu CSS, który ma kluczowe znaczenie dla wyświetlania treści w części strony widocznej na ekranie (to, co użytkownicy widzą jako pierwsze, bez przewijania) i wstawiania go (co oznacza umieszczenie CSS w kodzie strony internetowej w przeciwieństwie do osobnego pliku).

Moduł Local Critical CSS również używa atrybutu asynchronicznego, dzięki czemu sam plik CSS nie blokuje renderowania strony internetowej przez przeglądarkę. Wyeliminowanie zasobów blokujących renderowanie poprawia ocenę strony internetowej, dzięki różnym wskaźnikom Google Page Experience. Eliminacja zasobów blokujących renderowanie to ważny sposób na poprawę doświadczenia użytkownika i osiągnięcie lepszych wyników w programie Core Web Vitals.

2. Opóźnienie nieistotnych JavaScriptów

W HTML element JavaScript jest jak podstawowy blok konstrukcyjny strony internetowej – na przykład element akapitu (oznaczający akapit tekstu) lub element linku. Atrybut to coś, co modyfikuje element HTML. Na przykład w przypadku elementu Link (element składowy strony internetowej) atrybut „nofollow” łącza zmienia zachowanie łącza, informując wyszukiwarki, aby nie podążały za linkiem.

W przypadku elementu JavaScript istnieje element odroczenia. Element defer mówi przeglądarce, aby kontynuowała budowanie strony internetowej podczas jednoczesnego pobierania JavaScriptu, ale nie wykonywała (uruchamiała) kodu, dopóki strona internetowa nie zostanie pobrana i wyrenderowana w inny sposób.

Atrybut defer jest przydatny w przypadku JavaScriptu, który jest powiązany z elementami strony internetowej, które nie są krytyczne, np. wideo, które znajduje się niżej na stronie internetowej (w części strony niewidocznej na ekranie). Jetpack Boost odracza taki niekrytyczny JavaScript.

Opcja Defer Non-Essential Javascript przenosi niektóre zadania po załadowaniu strony, aby ważne informacje wizualne były szybciej widoczne.

3. Opóźnione ładowanie obrazów

Leniwe ładowanie obrazków umożliwia pobranie strony internetowej bez konieczności pobierania każdego pojedynczego obrazu na stronie internetowej. Pobierane są tylko obrazy widoczne na ekranie przeglądarki internauty.

Jetpack Boost – wystarczy jedno kliknięcie

Jetpack Boost został zaprojektowany tak, aby był niezwykle łatwy w użyciu. Wystarczy tylko zainstalować wtyczkę i włączyć potrzebne moduły. Wydawcy, którzy mają wiele niestandardowych skryptów JavaScript, mogą być zmuszeni do sprawdzenia, czy moduł odroczenia JavaScript nie przerywa ich kodu JavaScript.

W przyszłości wtyczka może zostać wzbogacona o większą liczbę funkcji. Jak dotąd Jetpack Boost wygląda na obiecującą wtyczkę do optymalizacji witryny pod kątem szybkości. Polecam ją wypróbować!

źródło: WordPress | Search Engine Journal