„Przyjaciele: Spotkanie po latach” to miłe wspomnienia dla fanów serialu

Specjalny odcinek z obsadą kultowego serialu „Przyjaciele” jest już dostępny na HBO GO i z pewnością spodoba się wszystkim wielbicielom tej produkcji.

Przyjaciele: Spotkanie po latach (odcinek specjalny HBO Max, 2021)

Długo oczekiwane, pełne emocji i nostalgii spotkanie sześciu oryginalnych członków obsady serialu Przyjaciele (tyt. oryg. Friends) zadebiutowało w czwartek na HBO GO. Fani kultowego serialu NBC będą więcej niż zadowoleni, po obejrzeniu tego programu. Courteney Cox, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry w końcu zebrali się razem na słodkie, emocjonalne spotkanie tej wiosny w Warner Bros. I chociaż wielu widzów miało nadzieję zobaczyć ich ponownie jako Monikę, Phoebe, Rachel, Rossa, Joeya i Chandlera, ten luźny, nieskryptowany format ponownego spotkania jest o wiele lepszy niż jakiekolwiek odrodzenie oparte na ustalonym z góry scenariuszu.

W specjalnym odcinku Przyjaciele: Spotkanie po latach (tyt. oryg. Friends: The Reunion) zgromadzono wszystkich sześciu aktorów na planie przebojowego sitcomu z lat 1994-2004, którzy wspominają i przeżywają emocjonalne chwile spędzone razem w ciągu 10 lat. Wspomnienia przeplatane są wywiadem na słynnej pomarańczowej kanapie, prowadzonym przez Jamesa Cordena. POjawiają się także wywiady z twórcami serialu: Davidem Crane’em, Martą Kauffman i Kevinem Brightem. Podczas show pojawiają się aktorzy, którzy gościnnie wystąpili w pojedynczych odcinkach oraz znani goście opowiadający o swoich ulubionych odcinkach. Fani z całego świata opowiadają o tym, jak serial zmienił ich życie. Nie brakuje także klipów ze starych odcinków czy wpadek z planu zdjęciowego. Uroczym akcentem jest czytanie przez aktorów kultowych scen.

Serialowi Przyjaciele, czyli Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer, po latach wracają do kultowego już studia nagrań Warner Bros. w Burbank, Stage 24, aby w programie specjalnym wspólnie celebrować uwielbiany przez wszystkich serial. Przyjaciele: Spotkanie po latach to produkcja, w której pojawi się wielu wyjątkowych gości, w tym: David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon orazMalala Yousafzai.

Wyprodukowany i wyreżyserowany przez Bena Winstona, ten specjalny odcinek jest lekki i nostalgiczny. Całość trwa 105 minut, ale miło jest zobaczyć całą grupę w świetnej formie. Nieoczekiwane momenty, poza odtworzeniem historii serialu i tego, jak każdy z aktorów został obsadzony, sprawiły, że jest to wyjątkowy odcinek.

Ten program nie został nagrany na podstawie scenariusza – tak, ale został również starannie zaaranżowany. Żadnej wzmianki o kontrowersjach, nieudanym spinoffie LeBlanc „Joeyu” czy życiu osobistym i wyzwaniach gwiazd. Niekoniecznie jest to zła rzecz, ponieważ ponowne spotkanie jest tak samo fantazją, jak nieskryptowaną telewizją. Z wyjątkiem kilku widocznych masek, widzowie mogli łatwo zapomnieć, że zostało to nakręcone podczas pandemii. Wyczuwalna szczerość wielu zaangażowanych osób może również sprawić, że widzowie zapomną, że to spotkanie jest kawałkiem korporacyjnej synergii, wydarzeniem mającym na celu zwabienie subskrybentów Warner Bros. do usługi streamingowej HBO Max, w której powtórki można teraz oglądać wszystkie odcinki Przyjaciół. Wcześniej serial był przynętą w serwisie Netflix.

Ale wielbiciele Przyjaciół z kilku pokoleń prawdopodobnie nie będą się przejmować z jakich pobudek i dlaczego cała szóstka spotkała się po latach. Podobnie jak chemia między obsadą pomogła złagodzić złe dowcipy lub słabe odcinki późniejszych sezonów, ich chemia jako prawdziwych przyjaciół w życiu prywatnym sprawiła, że ​​ponowne spotkanie było łatwe do sprzedania.

W Polsce, odcinek specjalny dostępny jest online w serwisie HBO GO:

Oglądaj na HBO GO

źródło: USA Today | HBO