Spotify na Apple Watcha teraz z funkcją offline

Aplikacja do strumieniowania muzyki Spotify na zegarki Apple Watch dla użytkowników Premium otrzymała właśnie funkcję pobierania i odtwarzania utworów w trybie offline.

Spotify Premium w trybie offline (Premium) na zegarku Apple Watch

Najnowsza wersja aplikacji Spotify umożliwia odtwarzanie treści offline również na Apple Watchach. Spotify umożliwia pobieranie ulubionych playlist, albumów i podcastów bezpośrednio na smartwatcha firmy Apple. Wszyscy użytkownicy mają już możliwość odtwarzania treści audio na smartwatchach, a użytkownicy Premium dodatkowo mogą teraz pobierać muzykę i podcasty, by korzystać ze Spotify w trybie offline, bez konieczności używania telefonu. Dodatkowo na zegarkach Apple Watch jest już dostępna funkcja Spotify Connect & Control oraz nawigacja przy użyciu Siri.

Może Cię zainteresować także: Nowy wygląd interfejsu Spotify na komputery

Teraz wszyscy użytkownicy mogą bezpośrednio ze swojego nadgarstka płynnie odtwarzać, wstrzymywać i pomijać, zarówno utwory, jak i odcinki podcastów. Przy użyciu Apple Watch i funkcji Spotify Connect użytkownicy mogą również sterować odtwarzaniem z dowolnego urządzenia, np. głośników bezprzewodowych, telewizora czy konsoli do gier.

Odłóż telefon i słuchaj w trybie offline

Użytkownicy planu Premium mogą od teraz pobierać playlisty i podcasty na Apple Watch, aby korzystać z nich w trybie offline. Wybierasz się na wycieczkę, ale chcesz zabrać ze sobą ulubione utwory? Oto, jak to zrobić:

  • Znajdź muzykę i podcasty, które chcesz pobrać na swój zegarek.
  • Wybierz playlistę, album lub podcast, naciśnij trzy kropki (…) i wybierz opcję Pobierz na Apple Watch.
  • Aby sprawdzić postęp pobierania, przejdź do sekcji Pobrane na zegarku.
  • Gdy playlisty, albumy lub podcasty z Twojej biblioteki zostaną pobrane, obok ich nazw pojawi się mała zielona strzałka.
  • Podłącz swoje słuchawki i słuchaj, niezależnie od tego, gdzie jesteś!

Możliwość pobierania muzyki i podcastów uzupełnia istniejąca funkcja streamowania* ulubionych utworów z zegarka. Dzięki niej nie musisz już zabierać ze sobą telefonu, kiedy idziesz biegać albo  chcesz mieć dwie wolne ręce podczas gotowania. Opiniami na temat wyczekiwanej pierwszej wersji nowej funkcjonalności użytkownicy mogą się dzielić na stronie community.spotify.com

Powiedz Siri czego chciałbyś posłuchać

Dzięki obsłudze Siri na Apple Watch wszyscy użytkownicy mogą po prostu powiedzieć Hey, Siri, a następnie wydać polecenie odtwarzania utworów z albumów czy playlist, piosenek ulubionych wykonawców czy  podcastów. Korzystając z funkcji inteligentnego asystenta osobistego, użytkownicy mogą również „polubić” muzykę, zapytać, co jest aktualnie odtwarzane, oraz sterować ustawieniami, takimi jak głośność, pomijanie utworów, odtwarzanie i wstrzymywanie. Pamiętaj, aby każde polecenie kończyć słowem na Spotify, dzięki temu Siri będzie wiedzieć, do której usługi ma uzyskać dostęp. Wypróbuj: Hey, Siri, play my Discover Weekly playlist on Spotify.

Nowa możliwości korzystania ze Spotify na Apple Watchu będą dostępne dla wszystkich użytkowników na całym świecie w ciągu najbliższych tygodni.

 * Wymagany Apple Watch Series 3 lub nowszy, z watchOS 6.0+ (zalecany 7.1+) z połączeniem komórkowym lub wifi i kontem Spotify Premium. Upewnij się, że masz również uruchomioną najnowszą wersję Spotify na swoim iPhonie.

źródło: Spotify Polska