Najbardziej dochodowe firmy na świecie w 2020 roku

Sprawdź ranking największych na świecie firm, które w minionym 2020 roku wygenerowały największe przychody (w miliardach dolarów).

Najbardziej dochodowe firmy na świecie w 2020 roku

Według opublikowanego w piątek rankingu Global 2000 magazynu Forbes, pandemia koronawirusa wstrząsnęła listą najbardziej dochodowych (publicznych) firm na świecie. Firmy technologiczne Apple i Microsoft, które skorzystały głównie na ludziach pracujących z domu i utrzymujących kontakty towarzyskie online, znalazły się na szczycie rankingu, podczas gdy zyski z bankowości i inwestycji pozostały stabilniejsze. Firma macierzysta Google’a – Alphabet, zwiększyła swoje zyski do 40,3 mld USD z 34,3 mld USD, czyli o ponad 17%.

Saudyjska firma naftowa Saudi Aramco spadła na trzecie miejsce, gdy popyt na ropę zmalał podczas pandemii. Firma, która była reklamowana jako najbardziej dochodowa firma na świecie przed wejściem na giełdę pod koniec 2019 roku i znajdowała się na szczycie zestawienia, ustąpiła miejsce dla Apple’a.

Ponieważ zyski znane są tylko spółkom notowanym na giełdzie lub tym, które planują wejść na giełdę, zyski dużej liczby firm na całym świecie, zwłaszcza spółek państwowych, pozostają nieznane i nie zostały uwzględnione w rankingu.

źródło: Forbes | Statista