Weryfikacja na Twitterze jest już otwarta dla wszystkich!

Twitter ponownie uruchomił swój program weryfikacji kont w swoim serwisie – każdy, kto ma konto na Twitterze, może teraz ubiegać się o weryfikację, aby uzyskać niebieski znaczek obok swojego profilu.

Nowy proces weryfikacji kont na Twitterze, otwarty dla wszystkich (20 maja 2021)

Sprawdź, w jaki sposób zweryfikować swoje konto na Twitterze, aby obok awatara konta wyświetlał się niebieski znaczek? Choć Twitter porzucił swój program weryfikacji cztery lata temu, teraz ponownie uruchomił weryfikację kont, która umożliwia wszystkim użytkownikom Twittera składanie wniosków. Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy mogą wysyłać prośby o uzyskanie niebieskiego znacznika dla profilu – co oznacza potwierdzenie tożsamości w aplikacji. Obecnie, jeśli należysz do jednej z sześciu kategorii określonych przez Twittera, możesz ubiegać się o weryfikację. Kategorie te obejmują: dziennikarzy, marki, urzędników państwowych, działaczy i inne „znane” postacie, takie jak sportowcy i osoby z branży rozrywkowej.

Aby zostać zweryfikowanym, musisz oczywiście mieć aktywne konto na Twitterze z potwierdzonym numerem telefonu i adresem e-mail. Następnie, w nadchodzących tygodniach nową aplikację weryfikacyjną zobaczysz bezpośrednio na karcie ustawień konta. Będziesz wtedy musiał wypełnić formularz, w którym udostępnisz Twitterowi swój oficjalny dokument tożsamości, a także kilka innych szczegółów.

Po wypełnieniu formularza specjalny zespół Twittera przejrzy prośby i zdecyduje, czy konto powinno zostać zweryfikowane, czy nie. Jak twierdzi Twitter, proces ten powinien zająć kilka dni. Po pierwszym uruchomieniu, Twitter doda do listy również inne kategorie, takie jak przywódcy religijni i naukowcy.

Możesz wybrać jedną z trzech metod weryfikacji swojej tożsamości:

  • Oficjalna strona internetowa: podaj link do oficjalnej strony internetowej, która odnosi się do Ciebie (lub Twojej organizacji) i Twojego konta na Twitterze.
  • Weryfikacja tożsamości: załącz zdjęcie oficjalnego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd, takiego jak prawo jazdy lub paszport.
  • Oficjalny adres e-mail: podaj oficjalny adres e-mail z domeną odpowiednią dla wybranej kategorii.

Aby zakwalifikować się do weryfikacji, musisz spełnić kryteria jednej z sześciu kategorii wymienionych poniżej:

  • rząd,
  • firmy, marki i organizacje,
  • organizacje informacyjne i dziennikarze,
  • rozrywka,
  • sport i gry,
  • aktywiści, organizatorzy i inne wpływowe osoby.

Niebieska plakietka weryfikacji na Twitterze informuje ludzi, że konto będące przedmiotem zainteresowania publicznego jest autentyczne. Aby otrzymać niebieską odznakę, Twoje konto musi być autentyczne, godne uwagi i aktywne.

Wcześniej w tym miesiącu Twitter udostępnił również nową funkcję „Tip Jar”, która pozwala dawać napiwki twórcom i innym osobom. Firma pracuje nad nową subskrypcją o nazwie Użytkownicy Twitter Blue, aby cofnąć wysyłanie tweetów i dodawać tweety do kolekcji.

Czy czekałeś na weryfikację na Twitterze? Teraz możesz to zrobić!

źródło: Twitter