LEGO zapowiedziało zestaw „Każdy jest wspaniały” (40516)

Firma LEGO oficjalnie ogłosiła zestaw LEGO Każdy jest wspaniały (40516), który został zaprojektowany z myślą o uczczeniu różnorodności fanów.

Zestaw LEGO Każdy jest wspaniały (40516)

W samą porę na miesiąc dumy, zestaw Każdy jest wspaniały (Everyone is Awesome, #40516) składający się z 346 elementów będzie dostępny od 1 czerwca 2021 roku i będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 34,99 USD (ok. 130 zł). Zestaw został zaprojektowany przez wiceprezesa LEGO ds. Projektowania Matthew Ashtona, który publikował zwiastuny zestawu przez ostatnie kilka tygodni i powiedział o samym zestawie: „Chciałem stworzyć model, który symbolizuje inkluzywność i celebruje każdego, bez względu na to, jak się identyfikują lub kogo kochają”.

Zestaw LEGO® Każdy jest wspaniały celebruje różnorodność fanów

Zestaw został zaprojektowany po to, by uczcić różnorodność swoich fanów i otaczającego nas świata. Model wystawowy do zbudowania jest inspirowany kultową tęczową flagą ?️‍?, która jest symbolem miłości i akceptacji społeczności LGBTQIA+ i zawiera 11 monochromatycznych minifigurek, z których każda ma własną fryzurę i tęczowy kolor.

Może Cię zainteresować także: Fintech bunq wraz z Mastercard wspiera osoby LGBTQIA+

Grupa LEGO hołduje zasadom różnorodności i inkluzywności. Staramy się tworzyć organizację, w której każdy czuje się mile widziany i która dociera do wszystkich dzieci oraz dorosłych na świecie i inspiruje ich. Wierzymy, że zabawa klockami LEGO® jest dla wszystkich: bez względu na rasę, płeć, tożsamość płciową oraz osoby, które się kocha. Na tej stronie przedstawiamy tylko niektóre ze sposobów, w jakie wprowadzamy to przekonanie w życie.

Zestaw Każdy jest wspaniały ma wysokość 10,24 cm i głębokość 12,80 cm – idealnie pasuje do większości półek lub parapetów. Do sprzedaży trafi 1 czerwca 2021 roku, z okazji rozpoczęcia miesiąca dumy, i będzie dostępny na LEGO.com oraz w sklepach marki LEGO.

Matthew powiedział, że zestaw był także stworzony dla społeczności LGBTQIA+ w Grupie LEGO:

Mam szczęście być częścią dumnej, wspierającej i pełnej pasji społeczności kolegów i fanów. Łączy nas zamiłowanie do kreatywności i wyrażania siebie poprzez klocki LEGO, a ten zestaw to sposób na wyrażenie mojej wdzięczności za całą miłość i inspirację, którymi się nieustannie dzielimy.

LGBTQIA+ w miejscu pracy: grupa wsparcia dla pracowników LEGO®

Grupa LEGO posiada zarówno globalną, jak i lokalne grupy wsparcia dla pracowników. W każdej z nich pracują wolontariusze ze wszystkich działów firmy zainteresowani różnorodnością i inkluzywnością. Razem wprowadzają wewnętrzne inicjatywy i organizują wydarzenia odpowiadające lokalnym potrzebom.

Firma jest zaangażowana w tworzenie zróżnicowanego i integracyjnego miejsca pracy. Współpracuje z Workplace Pride, Stonewall i Open for Business, aby pomóc w kształtowaniu strategii wspierania pracowników, którzy identyfikują się jako osoby LGBTQIA+ i sojuszników w całej firmie. Wspiera również brytyjską organizację charytatywną Diversity Role Models, która działa na rzecz edukacji dzieci w zakresie integracji i empatii w celu budowania wspierających i włączających przyszłych pokoleń.

Aby uzyskać informacje o społeczności LGBTQIA+ w LEGO odwiedź specjalnie przygotowaną stronę internetową: LEGO.com/EveryoneisAwesome.

źródło: LEGO Polska | The Brick Fan