Zrealizowano miliardową transakcję BLIKIEM!

Od dnia uruchomienia systemu płatności mobilnych BLIK w lutym 2015 zrealizowano już ponad miliard transakcji – ta o numerze miliard zrealizowana została w serwisie Siepomaga na kwotę 45 zł.

Miliard transakcji BLIKIEM

BLIK został uruchomiony w lutym 2015 roku w 6 bankach, które zdecydowały się na współpracę przy utworzeniu systemu płatności mobilnych. Do końca roku klienci tych banków zapłacili BLIKIEM prawie 2 miliony razy. W szóstym roku funkcjonowania transakcji było już 424 mln. W połowie maja 2021 r. zrealizowano przełomową, miliardową transakcję. BLIK dostępny jest dziś praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowych aplikacji mobilnych, można nim płacić w całym polskim ecommerce, stale rosnącej liczbie globalnych platform, a także w ponad  700 tys. terminali płatniczych i 20 tys. bankomatów. Funkcją BLIKA, która obecnie najszybciej zyskuje na popularności jest przelew na telefon – czyli możliwość natychmiastowego przekazywania pieniędzy miedzy użytkownikami bez konieczności podawania numeru rachunku bankowego odbiorcy. 

W 6 lat BLIK stał się najchętniej wykorzystywanym sposobem płatności w ecommerce, wyprzedzając pod tym względem karty płatnicze. Z systemu aktywnie korzysta już prawie 8 mln klientów banków.

Osiągnięcie progu miliarda transakcji to symboliczne wydarzenie naszej obecności na rynku. Zakładaliśmy, że może to nastąpić w drugiej połowie roku, jednak nasi użytkownicy zdecydowanie przyśpieszyli ten moment. Rosnące zainteresowanie częstym korzystaniem z BLIKA jest dla nas motywacją do dalszego rozwoju i udostępniania naszym użytkownikom nowych możliwości. Nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Przed nami już niebawem kolejne przełomowe wydarzenie – uruchomienie płatności zbliżeniowych BLIK – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności mobilnych BLIK.

Transakcja numer miliard zrealizowana z aplikacji mobilnej IKO oferowanej przez PKO Bank Polski w dniu 9 maja o godzinie 21:27 w serwisie Siepomaga.pl, za pośrednictwem agenta rozliczeniowego PayU, na kwotę 45 zł. 

W pierwszym kwartale roku użytkownicy BLIKA zrealizowali ponad 153 mln transakcji o wartości 20 mld zł. Na koniec pierwszego kwartału aktywnie korzystało z niego aż 7,6 mln osób. Najszybciej rozwijającym się kanałem jest przelew na telefon BLIK. Rośnie liczba transakcji realizowanych w globalnym e-commerce. W tym czasie użytkownicy realizowali BLIKIEM średnio 1,7 mln transakcji każdego dnia. To dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2020 r. W najlepszym dniu pierwszego kwartału odnotowano 2,2 mln transakcji. Średnia kwota transakcji BLIKIEM to 131 zł.

źródło: BLIK