Sprawdź nowy Business Insider Global Trends Report 2021-23

Raport „Business Insider Global Trends Report” jest pierwszym kompleksowym opracowaniem na temat globalnych trendów biznesowych, które będą miały znaczenie dla kadry zarządzającej firm i przedsiębiorców w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Business Insider Global Trends Report for 2021‑23

Najnowszy Business Insider Global Trends Report powstawał przy udziale redakcji Business Insider z całego świata, analityków rynkowych, a także prezesów wiodących międzynarodowych firm. Redakcje Business Insider z 17 krajów i 5 kontynentów zidentyfikowały najważniejsze zmiany biznesowe na świecie w perspektywie średnioterminowej. Trendy zostały następnie zweryfikowane pod kątem danych rynkowych Insider Intelligence – wiodącej na świecie firmy zajmującej się badaniami rynkowymi – i uzupełnione o spostrzeżenia, komentarze i doświadczenia prezesów największych światowych firm, którzy wzięli udział w Business Insider Global Trends Festival w październiku 2020 roku.

Wynikiem tej bezprecedensowej globalnej współpracy jest lista 17 światowych trendów na lata 2021-23, która została zaprezentowana w Business Insider Global Trends Report.

Sprawdź także: Google opublikowało raport na temat bezpieczeństwa sieci reklamowej (2020)

Oddajemy w Państwa ręce narzędzie, które mamy przekonanie, może być źródłem wiedzy i inspiracji w codziennym prowadzeniu biznesu. Pandemia przyspieszyła rozwój gospodarki cyfrowej, a ta nie zna granic. Trendy z nią związane pojawiają się niemal równocześnie pod różnymi szerokościami geograficznymi. To właśnie dlatego warto zapoznać się z analizami zawartymi w Business Insider Global Trends Report. Nasza publikacja to unikatowe zestawienie opracowań i komentarzy ekspertów z całego świata, od USA przez państwa europejskie, Indie, aż po Australię. A dzięki zachodzącym zmianom i w polskiej gospodarce, wiele trendów i spostrzeżeń, które omawiamy w Raporcie można wdrożyć do rodzimych biznesów już dziś mówi Aleksandra Brzozowska, Head of Business Insider Global Trends Festival.

17 trendów, prezentowanych w Business Insider Global Trends Report zebrano w 4 obszary tematyczne:

  • Świat konsumentów (Shifting Societies),
  • Zrównoważony rozwój (Sustainability),
  • Technologie (Technology),
  • Organizacje (Organization).

Wśród trendów znalazły się tematy i obszary, które przeszły gruntowne zmiany i przyspieszyły w związku z pandemią koronawirusa, takie jak zakupy przez internet, rozwój subskrypcji serwisów płatnych, zamiana tradycyjnej diety na zamienniki roślinne, czy wymiana używanych ubrań. Wiele uwagi poświęcono w raporcie telemedycynie i sztucznej inteligencji.

Raport Business Insider’s Global Business przybliża także trendy w funkcjonowaniu firm, takie jak hybrydowy styl pracy, nowa rola biur, dobrostan pracowników jako nowy obowiązek firm, czy rosnące znaczenie różnorodności. 

Raport Business Insider Global Trends Report inauguruje platformę Business Insider TRENDS, która będzie skupiać aktywności dotyczące trendów w biznesie na świecie i w Polsce.

źródło: Business Insider Polska