Nowe Horyzonty i Atelier Scenariuszowe zapraszają na inspirujący webinar

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, we współpracy z Atelier Scenariuszowym i marką OPPO organizują 19 maja 2021 roku ogólnodostępny webinar „Film Your Story. Od pomysłu po film”.

Webinar – Film Your Story. Od pomysłu po film.

W ramach wydarzenia online „Film Your Story. Od pomysłu po film”, eksperci i przedstawiciele świata filmu podzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą o tym, jak przygotować własną koncepcję na film oraz o tym, jak wykorzystać do tego najnowsze technologie.

Dowiedz się jak wejść do świata filmu!

Organizatorzy konkursu „Film Your Story” przygotowali specjalny webinar – „Film Your Story. Od pomysłu po film”, w ramach którego podzielą się swoją ekspercką wiedzą z aspirującymi twórcami. Wydarzenie jest darmowe i może wziąć w nim udział każdy, kto chce zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę o branży filmowej i działających w niej zasadach.Webinar to też świetna okazja, by polepszyć swój warsztat, ale też dowiedzieć się, jak profesjonalnie przygotować zgłoszenie do konkursu „Film Your Story. W jego ramach do 25 maja można przesyłać pomysły na krótkometrażowe filmy nagrywane smartfonami. Może to być scenariusz, skrypt, storyboard, prezentacja, etc. – liczy się kreatywność i otwarta głowa.

Webinar odbędzie się w dwóch częściach. Pierwszą poprowadzą Anna Bielak i Filip Kasperaszek z Atelier Scenariuszowego, którzy odpowiedzą, m.in. na pytania:

  • Czym są treatmenty, dla kogo się je pisze i co jest w nich kluczowe?
  • Jak dobrać najlepszą formę do treści, które chcemy przekazać?
  • Jak z sukcesem zaprezentować swój pomysł na film?

W drugiej części webinaru reżyser filmowy, Pat Howl w rozmowie z ekspertami konkursu porozmawia o procesie twórczym i poszuka uniwersalnej recepty na dobrą etiudę filmową. W praktyce zaprezentuje również jak nowe technologie i zaawansowane funkcje video w smartfonach mogą wzbogacić historię i przełożyć się na ciekawszą i angażującą widza formę.Wydarzenia będzie mieć formę otwartą, a po każdej części spotkania uczestnicy będą mogli zadawać pytania prowadzącym.

Webinar „Film Your Story. Od pomysłu po film” odbędzie się w środę 19 maja o godz. 18.00 i będzie transmitowany na żywo na kanałach społecznościowych (Facebook) MFF Nowe Horyzonty oraz OPPO. O konkursie „Film Your Story” można dowiedzieć się więcej na oficjalnej stronie internetowej.

źródło: OPPO | Nowe Horyzonty | Atelier Scenariuszowe