Amazon chce kupić MGM za 9 mld dolarów

Firma Amazon prowadzi rozmowy na temat kupna amerykańskiej wytwórni filmowej Metro Goldwyn Mayer (MGM) za 9 miliardów dolarów.

Metro Goldwyn Mayer (MGM) logo

Takie produkcje jak James Bond, Opowieść podręcznej (tyt. oryg. The Handmaid’s Tale), Rocky, Stargate, Robocop, Legally Blonde, Wikingowie (tyt. oryg. Vikings), historyczny katalog filmów sprzed wielu dziesięcioleci, szereg firm zajmujących się produkcją i dystrybucją oraz sieć informacyjna Epix – to wszystko może wkrótce posiadać Amazon, jeśli w najbliższej przyszłości kupi legendarnego giganta filmowego Metro Goldwyn Mayer MGM za miliardy dolarów.

Może Cię zainteresować także: Lucasfilm Games powraca, ale tylko jako marka

Według Variety, Amazon podobno zaoferował firmie 9 miliardów dolarów, po tym, jak wcześnie The Information zasugerowało zakres 7-10 miliardów dolarów na potencjalną transakcję. Variety sugeruje, że 9 miliardów dolarów to również kwota, którą MGM podobno miał nadzieję dostać.

Faktem jest, że MGM jest do sprzedaży od grudnia 2020 roku, po tym jak AT&T wydzieliło WarnerMedia i połączyło go z Discovery. Nie byłoby bardzo zaskakujące, gdyby Amazon i MGM zawarły umowę.

W grudniu The Guardian poinformował, że MGM posiada bibliotekę 4000 filmów i 17000 godzin seriali telewizyjnych. W szczególności filmy o Jamesie Bodzie – jedną z najcenniejszych serii filmowych, jakie kiedykolwiek powstały.

źródło: The Verge | Variety | The Information